Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hyviä yöunia kaipaava :)

10.01.2006 |

Huomenta!

Tai nythän on jo kohta päivä...



Viikkoja olisi vielä edessä, enkä usko tämän helpommaksi käyvän mahan kasvaessa, mutta jotenkin sitä olisi ihana nukkua edes hieman. Mietityttää vain, että milläköhän sitä jaksaa kun vauva syntyy (eka tulossa) - tuskin se unen määrä silloin kuitenkaan lisääntyy. Ja raskausaikanahan kehotetaan lepäämään :)



Viime yönä siis takana 3,5h unet. Välillä hyvinä öinä on nukuttu viisikin tuntia. Ja pari kertaa viikossa pystyn sitten ottamaan päiväunet. Mutta käytännössä univelkaa on jo nyt reippaasti... Mutta minkäs teet kun mikään makuuasento ei toimi ja viimeistään klo 4 on pirteä kuin peipponen.



Aurinkoista päivää kaikille! Taidan suunnistaa jo hieman etuajassa työpaikalle tekemään rästihommia (voipahan sitten pitää ylityövapaita ennen äippäloman alkua)... kun ei viitsi kotonakaan siivoilla tai muuten puuhastella ettei koko rappu herää!



Inne 32+1

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla