Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Te jotka olette itse nähneet vauvan sukupuolen tavallisessa

03.01.2006 |

2d-ultrassa, niin millä viikoilla ja missä asennossa vauva oli? Ja miltä muutenkin näytti, siis et erotitte kumpi on? Mietin vaan kun meillä rakenneultras vauva oli hetken suoraan meihin päin ja jalkojen välis ei tuos ainakaan näkyny mitään.. Mietin vaan et oliskohan tos edes voinu näkyy.. Ja ultralaite oli muuten must aika hyvä ku ihan uus oli et hyvin muuten erotti kaiken, mut nyt tuo vaan jäi vaivaamaan kun jalkovälin näin, mut sit en tiiä et oliko toi asento sellanen mis olis nähny! En tiiä tajusko kukaan tosta mitään!! =)

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
04.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä neuvolan terkka näki pippelit jo vk 17 ja vanhalla ultravehkeellä(terveyskeskuksen puolella uusi ja neuvola perinyt vanhan " arkikäyttöön" ). Vauvan asentoa en muista mutta terkka oli ihan vakuuttunut sukupuolesta.

Ja poika meille tuli.

Kyllä sukupuolen ainakin joskus näköjään voi varhainkin nähdä jos olosuhteet on suotuisat.. Mutta varauksella suhtauduin/suhtautuisin.



Lahja ja Poika 2vko

Vierailija
2/7 |
04.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä sain itekin niitä pippeleitä ihailla ja kyllä sieltä jalkovälistä jotain näkyi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
04.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

vauva olisi pyllistänyt kameraan päin. Kuvassa näkyy siis peppu ja takareidet, joiden välissä vehkeet näkyy selvästi:)

Vierailija
4/7 |
04.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ultrattiin ja siinä vauva näkyi edestäpäin ja aika selvästi siellä jalkovälissä oli jotain poikaan viittaavaa. Raskausviikkoja oli tuolloin 21+5. Mieskin sanoi nähneensä rakenneultrassa poikamaisia piirteitä. Itse en silloin kyllä mitään huomannut. Varmaksi en kyllä sukupuolta tiedä. Pian sen näkee, että kumpi sieltä sitten tulee.



Hipsuneiti rv 37

Vierailija
5/7 |
04.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän vauva oli jalat suorana meihin päin ja vaikka kuinka yritin tirkistellä, ni en nähnyt mitään, paitsi vähän napanuoraa vilahteli ain välillä, siis kätilö sanoi sen olevan napanuoraa! Oliko teidän vaavi jalat koukussa vai suorana? Mietin vaan et olisko tollases asennos mis suoraan eteenpäin kulkuset näkyny jos ei vaikka ollu laskeutunu vielä tai jotain.. Vaikka en mitään jalkojenvälis nähny en millään usko et tyttö on kun miehen puolel on kaikki poikia!!! =D Mua jäi harmittaa kovasti ku ei saatu kuvaa tosta ku vaavi oli meihin päin..

Vierailija
6/7 |
05.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta kovasti hän ainakin potkiskeli. Kyllä siinä sitä napanuoraakin näkyi, mutta mielestäni myös muutakin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
05.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rakenneultrassa rv 20, kun ultraaja otti kuvaa vauvan alapuolelta, niin mies hihkaisi : " Sehän on poika!" . Täti oli siinä aika vaikeena, kun eihän ne saa sanoo oikeesti mitään. Mutta kyllä sen itsekin heti huomasin...

Saatiinpa jalkovälikuvatkin sitten mukaan ja antaessaan niitä ultratäti sanoi : " Nämä on sitten tälle tulevalle isille...=)"

Eipä jäänyt asia hirveen epäselväksi kellekään huoneessa olijalle siis ja nyt meillä sitten on jo paljon vaaleansinisiä vaatteita kasassa!



h.h. rv 33+