La menkkojen ja ultran mukaan, kumpaa likempänä lapsi syntynyt?
Eli onko muita joilla la väli nuiden mukaan on aika pitkä?
Minulla menkkojen mukaan 18.12 ja ultran mukaan 21.1 eli 5vkoa....
Mietinki et kumpaakohan likempänä vaavi syntyy.
Kävin eilen neuvolassa ja vauva oli jo ihan alhaalla ja tuntemukset on ollu jatkuvaa selkäpoltetta, häntäluukipua, heräilen tunninvälein vessaan, supisteluja ja kovaa vihlontaa alapäähän.
Neukkatädin mielestä tää tekee tuloaan jo ennen tuota myöhäsempää la:ta.
Paikat kun on alkanee pehmetä jo rv25 alkaen kun on ollu niitä kipeitä supisteluja.
Ite en osaa näistä oireista mitää päätellä kun esikoinen syntyi sektiolla, eikä siihen mennessä ollu mitää tuntemuksia(rv39+1), ees supistuksia ollu.
Meillä kun on tarkoitus lähteä huomenna joulunviettoon melkei 500km päähän, hiukan alkaa mietityttää, mutta toisaalta ei haluta jumia kotiinkaan vaan nauttia joulusta yhdessä ja nähdä esikoisen jouluriemu.
Kertokaas kokemuksianne.
senttisintti rv 35+4
vauva on syntyny ennen la, siis menkkojen mukaan mut ennen vaikka lasketaan menkkojen mukaan. nyt on la sama menkoista ja ultralla laskettuna. uskon tämäkin tulee ennen la:a.
my_selene ja Remppa rv 17+