Femedan 3D-ultra
Odotan nyt viimeistä lastamme ja kovasti haluaisin päästä tuohon kuuluisaan " Brunon" 3d-ultraan. Se olisi varmasti mahtava kokemus!
Tietääkö kukaan minkäverran kyseinen ultra maksaa kela-korvauksen jälkeen? Saako ultran tosiaan myös videolle, pitääkö videokasetti viedä itse?
Milläviikolla olisi paras mennä kyseiseen ultraan?
Kiitos jo etukäteen! :)
Kommentit (2)
Me käytiin Femedassa, kun viikkoja oli tasan 30. Selkeimmät kuvat tulee käsittääkseni rvk 25-28. Ja vaikka vauva oli jo pää alaspäin niin ei kuvaukseen vaikuttanut mitenkään. Hyvin näkyi meidän vauva yksityiskohtineen vaikka Bruno sanoikin olevan koon puolesta aikaansa edellä:) Kela-korvauksen jälkeen jäi maksettavaksi 129e ja dvd ja n. parikymmentä (!) kuvaa sisältyivät hintaan. Soitin aikaa maanantaina ja torstai-illalle saatiin jo aika. Oikein oli mukava käynti ja sitä dvd:tä on kyllä ihana katella kotosalla.
Tervemenoa...
n. 130 euroa jää kelakorvauksen jälkeen jonka saa siis suoraan jos on kelakortti mukana. itse olen käynyt Brunolla 2 kertaa. ekassa raskaudessa viikolla 23, ja tokassa viikolla 28. mutta suositus on kai 20-30 viikolla. mielestäni tuo myöhempi ajan kohta parempi..
dvd:n saa sieltä nykyään mukaan ja kuuluu siihen hintaan. Suosittelen kyllä kyseistä ultraa koska siellä näkee kaikki sormet ja varpaatkin täysin selvästi ja kasvot ;)