Lue keskustelun säännöt.
Mitä jalkineita pidät juuri nyt 1-vuotiaalla joka ei kävele ilman tukea?
24.03.2006 |
..siis ulkona, esim. tunteja kestävällä puistoreissulla?
Meillä kokeiltiin tänään vuorellisia pikkukenkiä (muutama aste pakkasta), suurin osa ajasta vaunuissa huovan alla kuitenkin. Jalat oli kylmät kotona kun riisuttiin.
Poika lähinnä kiikkuu ja istuu kelkassa puistossa isosiskon työntämänä, ei halua edes koittaa kävelyä toppa-asussaan...hrr... kylmä tulee jo ihan hänen puolestaan.
Aikaisemmin oli toppakengät+villasukat+jotkut muut sukat vielä alla, jalat ei kylmät. Mutta nyt, kun pitäisi olla jotain actioniakin, ettei palelisi, tulee tämä kenkäkysymys...toppakengissä paha kävellä :-)
Kommentit (2)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
meillä on 1-vuotiaalla, joka ei vielä kävele, sellaiset nauhalliset ja varrelliset nilkkurit, joissa on karva sisällä. Lisäksi laitan vielä villasukat tavallisten sukkien päälle. Meillä ei ole ollut jalat kylminä tällä tavalla.