Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

APUA kaurapuurossa on möykkyjä!

11.05.2006 |

Noin aattelee meitin poika 9kk. Hän on moniallergikko ja nyt on kaura kokeilussa ja äiti aivan epätoivoinen. Sekoitin kaurapuuron riisipuuron ja vielä reilusti hedelmäsosetta mutta ei kelvannu, alkoi hirveä kakominen eikä syönyt lopulta mitään muutakaan ja nyt huutaa nälkää. Meillä ei ole sekoitinta tällä hetkellä joten kertokaahan pikavinkkejä millä kaurapuurosta möykyt pois.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
11.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

itse laitoin puurohiutaleet kylmään veteen ja kierrevatkaimella vispasin koko keittämisen ajan ja tuli sileää puuroa,joka ainakin meidän tytölle kelpasi. tosin ei oo ikinä ollutkaan mikään sihtikurkku

Vierailija
2/2 |
11.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hiero hiutaleet käsissä pieneksi jauheeksi ja lisää veteen/maitoon. Kypsyy myös mikrossa kätevästi kahdessa minuutissa. Näillä hiutaleilla tulee aivan tasaista puuroa. Kannattaa kokeilla, tsemppiä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla