Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

kiinteä ruoka.....

21.02.2006 |

onko joku aloittanut kiinteitten antamisen jollain muulla kun perunalla?

ajattelin että jos kokeilisin jotakin miedompaa...

jos joku on aloitellut esim hedelmällä, miten on sen jälkeen lähtenyt peruna menemään?



Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
21.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Perunaa oppi syömään vasta vuosikkaana. Mutta kylläki maissi kelpasi perunan korvikkeena.



Kuopus aloitti maissinaksulla, maissisoseella ja sitten muistaakseni omenalla/porkkanalla. Perunaa annoin vasta n. kolmen-neljän viikon syöntiharjoittelun jälkeen. Häneen uppoaa peruna tosi hyvin. No, kuopukseen uppoaa kaikki ruoka. Vielä en ole löytänyt mitään, mikä ei kelpaisi. Hän on syönyt kaksi kuukautta kiinteitä.

Vierailija
2/4 |
21.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

..laitanpas tähänkin pinoon lisänä saman kysymyksen kuin tuohon Maijon pinoon elikäs jos joku on antanut vauvalleen ensimmäiseksi bataattia niin milllaiset oli kokemukset?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
21.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä aloiteettiin itsetehdyllä peruna-porkkana soseella joukkoon nannia.Maistui tosi hyvin. Porkkanaa oli ehkä hieman enemmän ku perunaa.



Seuraava koitos oli bataatti-porkkana-kukkakaali- maissi.Hyvin maistui, eikä mitään ongelmia. Näitä kahta sosetta ollaan syöty pari viikkoa. Eilen tein pakkaseen porkkana-parsakaali-kesäkurpitsasosetta ja muutama purjorengas joukkoon.Ja maistui.



Bataatti on tosi ihanaa koostumukseltaan ja maultaan, suosittelemme.

Vierailija
4/4 |
21.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä aloitettiin bataatilla. Maistui hyvin eikä mitään oireita tullut.