Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ovulaatiotestissä kaksi yhtä vahvaa viivaa, mutta vasta kp9/26 menossa.. Voiko olla virhetulos?

13.11.2005 |

Eli tänään aloitin ensimmäistä kertaa ovulaatiotestien käyttämisen ja heti pamahti kaksi tasavahvaa viivaa. Kp 9/26 on tosiaan vasta menossa, joten olen ihan ymmälläni. Voiko tulos olla virheellinen? Teinkö jotain väärin? Olen tässä kierrossa syönyt clomeja 2kpl/pvä ja terot on ollut käytössä neljässä kierrossa. Voivatko nämä vaikuttaa tulokseen? Edellisessä clomikierrossa (1kpl/pvä) en edes ovuloinut verikokeen perusteella. Pcota ei ole minulla todettu, tai ainakaan kukaan ei ole sitä minulle kertonut.



Olen ihan hämmentynyt enkä oikein tiedä mitä pitäisi tehdä..



-Tuittu-

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minullahan kierto on tuollainen 25-26 päivää ja kun kävin paikallisen lapsettomuusklinikan sairaanhoitajan juttusilla hän sanoi, että tuollaisella kierrolla ovulaatio voi olla yllättävän aikaisin - jopa kp8-9. Jos häntä siis " uskoo" voisi tosiaankin olla mahdollista. Itselläni ovistestit näyttävät plussaa säännöllisesti kp11.



Clomien vaikutuksesta valitettavasti en osaa kommentoida - en ole itse ainakaan vielä käyttänyt enkä keskustellut ammattilaisten kanssa. Saappaat nähdä mitä lääkäri sanoo sitten 21. pvä.



Viikonlopputerkuin

Leia

Vierailija
2/2 |
14.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei!



Minulla on normaalisti n. 30 - 32 pv kierto ja lapsettomuustutkimusten yhtyedessä bongatiin ultrassa ja testillä ovullaatio usemman kerran kp 11 kieppeille.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän kolme