Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kokemuksia Clearbluen Fertility Monitorista

29.09.2010 |

Moikka



Huhuilen muita käyttäjiä. Laitetta ei saa Suomesta, ja käyttäjiä vissiin aika vähän...? Enkkusivuilta en äkkiseltään löytänyt ao. aiheesta:



elikä onko teille käynyt niin, että jo kierron puolivälissä vilkuttelee m - symbolia? Ohjeessahan sanotaan, että "lähetyessäsi kierron loppua m- symboli alkaa vilkkua. Jos m- symboli vilkkuu useita päiviä, eikä kuukautiset ole alkaneet, sinun kannattaa testata raskaustestillä." Voiko tarkoittaa mitään muuta, onko kenelläkään kokemuksia?



Tänään minulla teki näin (kp 13) ja menkat pitäisi olla aikainsintaan 10 päivän päästä. Menee luotto koko laitteeseen, jos se nyt kuvittelee että eletään minun kierron loppupäiviä, bongatusta ovulaatiosta kun on kolme päivää...



Tieysti kiinnostaa muutenkin muiden käyttäjien kokemukset :)



Vilho

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moi Vilho!



Minulla on kanssa tuo monitori, mutta toista kiertoa sillä vasta testailen, enkä ole tuollaiseen ilmiöön törmännyt.



Oliko sinulla ihan normaalit kuukautiset viimeksi? Yksi mahdollisuus voisi olla, että sinulla olisi kuukautisten sijaan ollutkin kiinnittymisvuotoa ja monitori näyttäisi nyt raskautta.



Tähtisafiiri

Vierailija
2/3 |
30.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moikka Tähtisafiiri,



Huomasinkin tuolta kesäkuisista, että ainakin yksi toinen monitorin käyttäjä :). Toista kiertoa on minullakin käytössä.



Tuosta vilkkuvasta m-symbolista. Samaa mietin, että se "muistaa" nyt minun viimekierron, joka siis oli outo - vuoto alkoi pian ovisplussan (kp20) jälkeen n.kp23-25. (tuhrutti niin etten tiennyt miten laskea). Mutta eihän noin lyhyessä luteaalivaiheessa ole raskautumisen kannalta mitään järkeä, mutta eihän se kone sitä tiedä ;)



Edellinen vuoto oli tosiaan hyvin niukka, josta syystä olen testannut r-testillä(kin) viime viikolla, negaa siis.



Minulla muuten on molemmissa kierroissa hypännyt suoraan matalasta peakiin, sitten kaksi peak -päivää ja yksi korkea. Sinulla tuntuu toimivan hyvin, kun "varoittaa" oviksesta pari päivää aikaisemmin. Yksilöllisiä juttuja nämäkin näköjään.



No, näillä mennään. Tsemppiä oviksen bongailuun :) ja +++++.



Vilho

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuo edellinen kierto sen sitten varmaan selittää tuon m:n vilkkumisen eli se on tosiaan siellä koneen muistissa. Kun ei sillä koneella kaiken lisäksi ole muuta tietoa sinun kierrostasi vielä käytössä kuin se edellinen kierto, niin siksi sekoilee. Luulisi vaan, että olisivat vähän tehneet sinne ehtoja, että esim. luteaalin pitäisi olla minimissään jokin tietty arvo ennen kuin alkaa vilkutella.



Tähtisafiiri