Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko mikrokuiturätti hyvä tiskirättinä?

Vierailija
20.10.2006 |

Siis sellaisena jolla pyyhitään pöydät ja liedet yms? Sen voisi pestä 60 asteessa ja olisi siten pitkäikäisempi kuin Wiledat sun muut, jotka päätyvät niin nopeasti roskiin.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
20.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei tarvitse edes pesuainetta muuta kuin isompiin sotkuihin :)

En vaihtais pois.

Suosittelen

Vierailija
2/4 |
20.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä mies toi swipen mikrokuituliinoja ja otin yhden tistirätiksi, ajatelin että tämä kestää paremmin.



Ongelmaksi tuli huuhtelu pyyhkimisen jälkeen. Puuro ym vauvan sotku kyllä lähtee pinnalta rättiin, mutta rättiä ei saakaan kunnolla huuhtelemalla puhtaaksi, se pitäisi pistää aina pesukoneeseen.



Puhtaat nesteet ja kiinteän lian (muruset ym) sillä kyllä pyyhkii hyvin ja ne irtoavat huuhtelussa. Mutta kostea lika ei irtoa ja jos et pese vähintään kahdesti viikossa, tuoksuu aika mahtavasti, ei auta edes fairi-liotus kuin hetkeksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
20.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta pölyjen pyyhintään ym. normaaliin. Mulla vaan tuppaa kuivumaan kädet niitä käsitellessä, kun imevät niin tehokkaasti rasvan käsistäkin. Aina pitää vääntää ensin hanskat käsiin... :/

Vierailija
4/4 |
20.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja pienempien likatahrojen poistamiseen ilman pesuaineita. Ne ovat tosi tehokkaita pölyn pyyhkimiseen ja muutenkin pintojen puhtaana pitoon. Muita rättejä ja sieniä kannattaa käyttää pinttyneiden likojen kanssa.

Kunhan vain siivoisi ja pyyhkisi pintoja tarpeeksi usein mikroliinalla, ei sieniä eikä pesuaineita tarvittaisi.....

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi yksi