Mitä mieltä tämän päivän syömisistä?
Aamupala: 1 dl mysliä, 1,5 dl turkkilaista jogurttia, vihreä tee kevytmaidolla
Lounas: fetasalaatti, näkkäri ilman päällisiä
Välipala: 2 näkkäriä ilman päällisiä, proteiinipatukka
Päivällinen: proteiinipatukka, näkkäri ilman päällisiä
Iltapala: näkkäri ilman päällisiä, lasi limua
Liikaa? :S
Kommentit (17)
Ihan hyvä ruokavalio jos haluat olla löllyvä laiheliini.
Miten pysyt hengissä?
Noi proteiinipatukat on muuten täysi vitsi.
Liian vähän, liian yksipuolista, missä hedelmät?
proteiinipatukat on paskaa, saat syövän niistä
Idioottimaista. Ruoasta voi nauttia vaikka vähilläkin kaloreilla. Kannattaa myös tutustua vitamiineihin. Nopea arvio olisi että pelkkä näkkileip ei kata päivittäistä tarvetta...
Protskupatukat jees, jos oikeesti ei kerkee joskus syömään ni on se parempi kuin ei mitään, mutta huvikseni en niitä napsisi. näkkäri, näkkäri, näkkäri, ei paljon energiaa kyllä tehdä mitään. Itse söisin aika paljonkin enemmän ja monipuolisemmin ja liikunnan ottaisin messiin jos haluan kiinetytyä, vai mikä sun idea tässä syömisessä on, laihdutus?
Eikö sulla tyttönen ole nälkä noin vähillä ruoilla? Tuplaa aamupala, fetasalaatti ok jos syöt sitä reippaasti. Näkkärit ok välipalaksi, mutta pistä päälle reippaasti leikkelettä ja kasviksia, kylkeen vaikka hedelmä ja rahka. Ehdottomasti myös toinen iso ruoka päivälliseksi ja kunnollinen iltapala, vaikka munakas ja avokadoa :) Kuihdutat itsesi noin.
Mitäs huomenna? Näkkäri ilman päällisiä?
Tsiiiisus! Et voi olla tosissasi ☹ ite en millään pärjää noilla vaikka ihan normi painonen olen. Luulis et tulee huono olo ja muutenkin EI hyvä.
Laihdutan. Limu oli sokerilimua niin siitäkin tuli kaloreita
t. Ap
Kannattaa syödä ihan kunnon proteiinia (syötkö lihaa tai kalaa?) ja vähän lisätä rasvaa, vaikka laihdutatkin.
[quote author="Vierailija" time="26.06.2015 klo 23:01"]
Laihdutan. Limu oli sokerilimua niin siitäkin tuli kaloreita
t. Ap
[/quote]
Jätä se limu pois kokonaan, mehuakin vain lasi päivässä. Sinun elimistö menee sekaisin tuollaisesta dieetistä ja saattaa alkaa käymään säästöliekillä etkä laihdu yhtään. Etkä saa tarpeeksiravintoaineita.
Herrajestas. Ei noin!! Missä kaikki vihannekset? Proteiinipatukat on hätävara. Itse en todellakaan mussuttaisi päivittäin.
Perseestä nuo protskupatukat. Syö mieluumin vaikka kananmuna tai jotain lihaa/kalaa ja kasviksia.
Säästöliekki = bs. Olen laihduttanut n. 20 kg tällä tavoin. Minä myös ahmin ihan _järkyttävästi_ heti laihdutuksen jälkeen kaksi kuukautta, enkä lihonut kuin 2 kg + turvotukset. Turvotukset lähti viikossa. Nyt taas laihdutan. Ärsyttää tietämättömät. Sitäpaitsi, mehu on ihan yhtä paha kuin limu.
Ap
[quote author="Vierailija" time="27.06.2015 klo 12:04"]Säästöliekki = bs. Olen laihduttanut n. 20 kg tällä tavoin. Minä myös ahmin ihan _järkyttävästi_ heti laihdutuksen jälkeen kaksi kuukautta, enkä lihonut kuin 2 kg + turvotukset. Turvotukset lähti viikossa. Nyt taas laihdutan. Ärsyttää tietämättömät. Sitäpaitsi, mehu on ihan yhtä paha kuin limu.
Ap
[/quote]
Sinuahan asia kiusaa. Kannattaa mielummin suosia kunnollista syömistä. Ei tarvi kokoajan laihduttaa ja pysyy terveenä
Liian vähän.