voi jumalauta mitä mies teki!!!! tulin tunti sitten kotiin ja
Lapsi heräsi juuri " päiväunilta" .oli kuulemma puistoilun jälkeen, Pikku Kakkosen aikaan nukahtanut.
kun kysyin mieheltä, kuka valvoo lapsen kansss ensi yön sillä minä se ei ole katsoi vain huuli pyöreänä.
hyvä mies tuo on, mutta välillä todella yksinkertainen!
Kommentit (43)
[quote author="Vierailija" time="26.06.2015 klo 20:15"]Luulisi aikuisen miehen siis isän tuon ymmärtävän, jos ei niin aika yksinkertainen täytyy olla.
[/quote]
kun ei kuulemma " raaskinut kiusata väsynyttä lasta".. olisi edes herättänyt puolen tunnin jälkeen !
AP
No kuitenkin, valvokaa nyt normaalisti tuonne puoleen yöhön ja menette yhdessä nukkumaan, kyllä se uni tulee pienen höpöttelyn jälkeen. Vähän yhteistä aikaa lapsen kanssa.
Mitään katastrofaalista ei ole tapahtunut.
Anna kun arvaan. Jos mies ei olisi päästänyt lasta päiväunille, raivoaisit täällä siitä kuinka lapsi käy väsyneenä ylikierroksilla ja ettei mies ymmärrä mitään.
Olisin ehkä itsekin antanut lapsen nukkua, mutta vain PUOLI TUNTIA. Tai sitten olisin houkutellut suihkuun ym ja antanut 19.00 mennä ihan yöunille
AP
[quote author="Vierailija" time="26.06.2015 klo 20:23"]Mitään katastrofaalista ei ole tapahtunut.
[/quote]Juuri näin. Hölmön hommaa nostaa mekkala tuollaisesta.
Herää kysymy miksi teit lapsen vai oliko puhdasvahinko
[quote author="Vierailija" time="26.06.2015 klo 20:31"]Olisin ehkä itsekin antanut lapsen nukkua, mutta vain PUOLI TUNTIA. Tai sitten olisin houkutellut suihkuun ym ja antanut 19.00 mennä ihan yöunille
AP
[/quote]
Miehesi teki toisin. Kukaan ei kuollut, maailma ei loppunut ja lapsesi menee tänäänkin nukkumaan.
Mun mies laittoi ribsejä grilliin ja avasi kuohuvan mun loman kunniaksi. Lapset kohta yöunille.
No voi jösses ja avioero nyt vireille! Meillä lapsi nukahti päivällä uinnin jälkeen vain vartin ja oli ihan siipiä vailla. Kävimme äsken sitten lenkin, että nukahtaa vaunuihin uudestaan. Nyt nautimme hetken rauhasta ja annamme lapsen nukkua! Ja ajatella, kello on kohta yhdeksän..
Ei tässä muuta, mutta menen kuuteen töihin ja tiedän, että lapsi (2v) ravaa makkarissa huutelemsssa äitiä, pomppimassa sängyssämme ym. ja mies saa vartin välein hakea tätä pois :/
nyt menen suihkuun ja sitten sänkyyn, mies istuu koneella ja lapsi syö popcornia telkkarin edessä
AP
[quote author="Vierailija" time="26.06.2015 klo 20:50"]Se on sun perhe :)
[/quote]
Kyllä kyllä ja rakkaita ovat, molemmat!
Tahtoisin vaib nukkua ensi yön.
AP
Arvatenkin esikoisen äiti on nyt hyvin hyvin tuohtunut. Maailma pilalla.
Hohhoijaa! Ota ap huomenna löysempi pipo, jooko..
No kyllähän tuo ärsyttäisi jos itse pitää herätä aamulla aikaisin, lapsi ei varmasti vielä muutamaan tuntiin nukahda.
Korvatulpat korviin ja nukkumaan. Annat miehen hoitaa illan. Ehkäpä muistaa seuraavan kerran mitä "ilta päikkäreistä" seuraa :)
Onko av-mammojen miehet jotenkin kehitysvammaisia, joilta ei voi vaatia rutiineja lasten kanssa ja teille riittää, että miesparka edes yrittää? Siksikö olette miehen puolella, vaikka ei edes tajunnut, että lapsi todennäköisesti nyt valvoo pitkälle yöhön ja ap:n pitäisi mennä aikaisin töihin?
Ap on syystäkin kiukkuinen.
Luulisi aikuisen miehen siis isän tuon ymmärtävän, jos ei niin aika yksinkertainen täytyy olla.