Lapsen synttäritarjottavat, mitä mieltä?
Tarjolla on makeista: kakkua, marjapiirakkaa (murupiirakka, ei rahka) jonka kanssa saa vaniljakastiketta jos tahtoo, erilaisia keksejä ja vaahtokarkkeja.
Suolaisia: lihapasteijoita (pekoni, Koskenlaskija) ja kasvispasteijoita (aurinkokuivattu tomaatti, Koskenlaskija), kolmioleipiä lohitäytteellä ja kasvistäytteellä. Sitten on vielä porkkana- ja kurkkutikkuja ja viinirypäleitä.
Juotavaksi on mustaherukkamehua lapsille ja aikuisille kahvia ja teetä.
Miltä kuulostaa?
Kommentit (8)
Juotavaksi voisi olla vielä ei-makea vaihtoehto esim. vissy, aikuiset ainakin voisi kaivata ja joku lapsikin joka syö itsensä aivan ähkyyn.
Hyvältä kuulostaa. Meillä lapset toivoisivat vielä sipsejä/poppareita ja irtokarkkeja
Ei pakko, mut tavalliset karkit (esim. Ässämix, pantteri) ois kiva. Toki itse päätät ja hyvältä muuten kuulostaa.
Eikö limsaa?
[quote author="Vierailija" time="21.05.2015 klo 11:05"]
Juotavaksi voisi olla vielä ei-makea vaihtoehto esim. vissy, aikuiset ainakin voisi kaivata ja joku lapsikin joka syö itsensä aivan ähkyyn.
[/quote]
Meillä on sodastream niin sillä saa nopsaan myös limsaa jos joku keksii sitä haluta :) Ap
Hyvältä kuulostaa.