Millaista mitoitusta ovat R-collectionin anorakit?
Nettisivuilla lukee että mitoitus on reilua, mutta kuinka reilua? Jos käyttää muissa vaatteissa kokoa M, niin onko S silloin parempi?
Kommentit (11)
Anorakin on tarkoitus olla reilun kokoinen, koska sinne alle pitää mahtua esim. villapaita. Minulla on paitakoko useimmiten 42 ja R-collectionin anorakki on kokoa M.
Entäs miesten kohdalla? Onko isoa?
Jos oot nainen, niin mitoitus on todella iso. Miehillekin se on nimittäin reilu. Mun usein XL-kokoinen mies käyttää L-kokoista anorakkia ja se on just sopiva
[quote author="Vierailija" time="14.05.2015 klo 18:35"]
Käyttääkö jotku vielä niitä?? :O
[/quote]
Parempi ettei käytä niin ei oo jokaisella vastaantulijalla sama takki :)
[quote author="Vierailija" time="14.05.2015 klo 18:38"]
[quote author="Vierailija" time="14.05.2015 klo 18:35"]
Käyttääkö jotku vielä niitä?? :O
[/quote]
Parempi ettei käytä niin ei oo jokaisella vastaantulijalla sama takki :)
[/quote]
Kuten kultaisella 90-luvulla
Tosi iso mitoitus! Käytän normaalisti takkeja 36 tai 38 koossa, 34 ei menis ollenkaan. Mutta anorakista on koko XS! Jos vain pääset, niin kannattaa käydä kokeilemassa.
On, jopa xs voisi tulla kysymykseen. Itsellä M tai L koon takkeja ja anorakki kokoa S ja on vähän reilu.