Nutraus ja liikunta
Mitä liikuntaa olette harrastaneet Nutrilett-dieetin aikana? Mikä liikunta on liian raskasta?
Kommentit (9)
Uin ja kävelin. Hirveesti en nostanut sykettä
Ei saisi harrastaa reipasta kävelyä kovempaa liikuntaa kun on VLCD-kuurilla. Minulla se kävelykin, joka on pakollista kun on koira, jäi varsin hitaaksi kuurin aiheuttaman heikon olon takia. Reipas kävely ei olisi onnistunut, alkoi pyörryttää ja nälättää.
Onkohan se Porin juoksukoulu liian raskas? Tänään alkoi nutraus ja tänään ajattelin myös aloittaa tämän juoksukoulun. Tarkoitus olla 3 vko pusseilla.
Kahvakuulatreenin saa varmaan unohtaa heti alkuun?
[quote author="Vierailija" time="22.06.2015 klo 12:17"]
Onkohan se Porin juoksukoulu liian raskas? Tänään alkoi nutraus ja tänään ajattelin myös aloittaa tämän juoksukoulun. Tarkoitus olla 3 vko pusseilla.
[/quote]
On todellakin aivan liian raskas. Lykkää ihmeessä se juoksukoulu nutrauksen jälkeiseen aikaan. Ei juoksemista, ei varsinkaan tuollaista kuntoa kasvattamaan pyrkivää tavoitteellista kuin Porin juoksukoulu, ketoosidieetin aikana!
[quote author="Vierailija" time="22.06.2015 klo 12:20"]
Kahvakuulatreenin saa varmaan unohtaa heti alkuun?
[/quote]
Kyllä se kannattaisi jättää tauolle. Joskin aerobinen harjoittelu se pahempi on kuin tuollainen melko puhdas lihastreeni. Lihaksetkin kyllä menee maitohapoille ja tuntuvat heikoilta kuuirin aikana.
Mutta aerobinen pitkä harjoitus tosiaan pahin, sitä voi vaikka pyörtyä ja olo voi olla lenkin jälkeen pitkään aivan sietämätön, kuin olisi junan alle jäänyt ja nipin napin hengissä.
Ok. Pitääpä hillitä itsensä vielä :D
Nostan vielä!
Jos osanutraa, eli tässä tapauksessa syö 3 pss/pvä ja muuten syö vähähiilihydraattista ruokaa esim päivällisellä ja iltapalalla, voiko tällöin aloittaa tämän juoksuharrastuksen?
ap