Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hulluksi tulossa...

Vierailija
05.09.2006 |

Olen ollut käytännössä kahden lapsen (vajaa 2v ja reilu 4v) yksinhuoltaja jo pian 2 vuotta. Mies on yrittäjä ja kolmas lapsi syntyy ihan pian.

Lapset halusivat tänään ehdottomasti laittaa huoneeseensa sellaisen leikki teltan, no pitkän kinuamisen jälkeen laitoin sen heille. Ei kauaakaan kun isompi lapsista tuli sanomaan, että teltta kaatui. Lapset olivat nojanneet teltan seinään niin, että toinen teltan kepeistä oli taittunut eikä pysy enää kaarella ollenkaan vaan siinä on terävä taitos.

Minulla tuli itku... Ihan oikeasti minua harmitti sen teltan rikkoutuminen, vaikka eihän ne kalliita ole. Taitaa olla vähän liikaa minulle pelkät nämä (lasten)kotiympyrät... Olin lapsillekin ihan vihainen. Taidan olla hulluksi tulossa kun tuollaisiin pikkuasioihin näin reagoin.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi viisi