Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Oletko käyttänyt koskaan psyykenlääkkeitä?

Vierailija
21.03.2015 |

Oletko joutunut nauttimaan jotain psyykenlääkettä johonkin vaivaan? Lyhytaikaiseen psyykkiseen järkytykseen tai johonkin toimenpiteeseen annettuja rauhoittavia ja esilääkityksiä ei lasketa, ainoastaan pidemmät kuurit.

Aika monenlaiseen vaivaan niitä tunnutaan määrättävän. Itse söin amitriptyliiniä jonkun kuukauden ajan krooniseen kipuun. En huomannut siitä minkäänlaisia vaikutuksia kipuun enkä tosin psyykeenkään ja se lopetettiin ja jatkoin kipulääkkeillä. Joku tuttava oli käyttänyt sitä myös kipuun jonkin aikaa ja oli omien sanojensa mukaan muuttunut zombieksi. Yllättävä miten eri lailla lääkkeet vaikuttavat ihmisiin. 

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
21.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen. Mulla on rauhoittavat lääkkeet lentopelkoon. Joudun työni puolesta aina silloin tällöin matkustamaan lentäen ja sitä varten sain työterveyslääkäriltä Diapamia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla