Uskaltaako varata lennot Norwegianilta
Kommentit (13)
Ei Norwegian ole konkkaan menossa. Enemmän olisin huolissani lakkoilusta, tällä viikollakin on jotain ongelmia Suomen lentojen kanssa.
Sieltä mä ainakin ostin. Näytti olevan kone melkein täynnä jo vaikka lento kesäkuussa. Ylihintaisella finnairilla en ainakaan mee....
Me ostettiin niiltä juuri 20 lentolippua kesäksi.
Vierailija kirjoitti:
Ei Norwegian ole konkkaan menossa. Enemmän olisin huolissani lakkoilusta, tällä viikollakin on jotain ongelmia Suomen lentojen kanssa.
Et voi sitä varmasti tietää koska polttoaineeseen rahaa luotottava pankkikaan ei tiedä kauanko se luottaa firman kykyyn maksaa takaisin. Norski elää kädestä suuhun ja loppu voi tulla vaikka tänään.
Varmasi menee konkkaan jos kaikki alkaa spekuloimaan ja jättää ostamatta jonkun muutaman kympin lipun sen pelon takia.
Luottokortilla uskaltaa. Tietysti, jos lentää paikkaan, josta on vaikea päästä pois, niin ostaisin varman päälle toisen yhtiön lennot.
No juuri sain tarjouksia Norwegialta. 80€ menopaluu Lontooseen. 40€ Espanjaan, Tukholmaan ja Ouluun. Pikkuisen järkyttää nuo hinnat.
Norwegian on monipuolinen firma, oma Bank Norwegian ja muut lentelyn lisäksi. Varmaan vika halpalentoyhtiö joka menis konkkaan.
Mies lensi just ja minä kohta perässä, ostetaan aina lennot Norwegianin omalla luottokortilla.
Mistä ihmeestä ajatus että se menis konkkaan? Miksi?
Me ainakin ostettiin just kesäkuulle liput Espanjaan.
Luottokortilla kun ostat, niin ei huolta. Voit tehdä reklamaation, jos lennot eivät toteudu. Saat rahasi takaisin.
Jaa a. Itsekin meinasin ekaksi varata, mutta päädyin hieman kalliimpaan finnairiin kun mietitytti liikaa...