Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Nettideittailu - noloa ja epätoivoista

Vierailija
02.02.2015 |

Noin tuntuvat monet ajattelevan, jopa itse sitä harrastavat. Hävetään kertoa, että puoliso tavattiin netissä. Ollaan kovin puolutelevaisia.

 

En ymmärrä miksi siihen suhtaudutaan noin, valistakaahan mammaa. Mamma on pariutunut ennen neittideittailun mahdollisuutta, mutta ei ymmärrä miten se voisi olla sen nolompaa kuin baarista, kirjastosta tai sinkkujen lenkkiryhmästä etsiminen.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
02.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jotkut kai ajattelee, että netissä pyörii vaan sellaiset jotka ei livenä saa seuraa.

Vierailija
2/4 |
02.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En oikein usko, että ihmisten on vaikeaa kertoa tavanneensa kumppaninsa netissä. Ei ainakaan täällä pk-seudulla. Tietty aina on ihmisiä, jotka ovat kovin traditionaalisia. Kumppani pitäisi heidän mielestään tavata lähes sattumalta. Kumppania ei saisi niin suorasukaisesti etsiä kuin mitä nettideittaillessa tehdään. Ja varmaan joillakin on sekin ajatus, että nettitreffeille eksyvät vain ne, jotka eivät muuten löydä kumppania. Aloittaja on siis jo hieman vanhempi. Oletettavaa onkin, että vanhemmissa ihmisissä on noita kummeksujia, ei nuoremmissa. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
02.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Musta tuntuu, että Tinderin tulon jälkeen ainakin 20-30

Vierailija
4/4 |
02.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oho karkasi edellinen. Musta tuntuu, että Tinderin tulon jälkeen ainakin 20-30-v. keskuudessa nettideitit ei ole enää hävettäviä. Ollaan kiireisiä, eikä seuraa ehdi etsiä muualta.