vakisuhteessa elävät naiset ja suuseksi
Kuinka usein te muut vakisuhteessa elävät naiset saatte puolisoltanne suuseksiä? Minulle kelpaisi vaikka joka kerta, kun seksiä harrastetaan, mutta mies antaa sitä oma-aloitteisesti ehkä kerran puolessa vuodessa. Osaa kyllä taivaallisen hyvin, mutta jostain syystä ei sitä innokkaasti tarjoa, vaikka itse otan suihin lähes joka kerta seksin aikana.
Kommentit (37)
Eli kerran kahdessa viikossa viiva kolmesti viikossa.
En saa orkkua yhdynnässä, joten siinä selitys.
Itse kuitenkin mielummin otan mieheltä suihin. Mies on kyllä todella hyvä, mutta tämä liittyy mun itsetunto-ongelmiin jne en jaksa selittää.
Mutta, kyllä hän mua nuoleskelee n. 2-4 x kuukaudessa, minä annan miehelle suuseksiä varmaankin saman verran viikossa :)
Seksiä meillä on aina ollut 4-5 x vkossa...
mutta seksiä vain pari kertaa viikossa...
(ne loput sitten rakastajalta) :)
Eikä kyllä halua suuseksiä itsekään. On sanonut, ettei vehkeitä ole imettäväksi tarkoitettu. Eikä tykkää, että hänen vehkeitään kosketaan edes käsillä. Olen joskus yrittänyt hyväillä käsin, niin mies pyytää että lopettaisin, koska ei tykkää.
nro 6 miten teillä sitten ylipäätäänn sekstaillaan, esileikit???? Vai onko niin hyvä hyväilemään muualta, että kiihitut ja kostut niin hyvin että tykkäät sitten vaan ottaa vehkeen sisään samantien sinne koskettelematta?
Aina ei tarvi sitä, mutta useimmiten kyllä.
Anteeksi vaan, mutta miten pystyt nauttimaan seksistä ollenkaan, vai pystytkö?
Et siis ole edes kiihottunut useimmiten kun sisään vaan????
Oikeasti todella järkyttävää.
niin harvinaista että olenkohan saanut sitä kuuden vuoden yhdessäolon aikana kaksi kertaa. Silloinkin mies ilmaissut ettei pidä siitä ja se on inhottavaa. Sääli, sillä tiedän että on miehiä jotka suorastaan tykkää siitä. Niinpä nykyään kun mies kysyy otanko suihin, vastaan että heti kun olet ensin nuollut minua. Hiljaista on siis ollut molemminpuolin suuseksin suhteen. Itsekään en tykkää ottaa suihin, mutta teen sen mielelläni kun tiedän mieheni siitä pitävän. Mutta jos hänkään ei viitsi yhtään nähdä vaivaa minun hyväkseni, en jaksa minäkään sitä aina tehdä.
Ei tykkää nuolla, ja on sen myös kertonut. Meillä seksielämä muutenkin aivan kuollutta nykyään, ja nyt vasta olen tajunnut, ettei miestä kiinnosta minun tarpeet yhtään. Ja on siis muutenkin mies, joka näyttää ajattelevan että kukin huolehtikoon omista orgasmeistaan.
Lapsen ja kiintymyksen takia en lähde. Sen sijaan haaveilen usemminkin kuin kerran viikossa rakastajasta, jonka kanssa kiihkeä seksielämä. Annetaan ja otetaan molemminpuolin.
Mulla taas mies rakastaa mun nuolemista niinkin paljon, että saan joskus toppuutella kun menee niin rajuksi. Toisaalta ihanaa, kun hän voihkii että laukeaa kohta kun on niin ihana nuolla mua. Itse en kauhesti pidä suihinotosta (ja oli mulla kausi kun en pitänyt siitkään, että mua nuollaan) ja mies tietää sen ja joskus vaikka tarjoudun ottamaan suihin, hän sanoo ettei tarvitse. Taitavaksi on kehunut siinä, mutta kunnioittaa sitä etten siitä kovin pidä - hänelle jää niin tympeä haju munaan vaikka pesisi, että se vähän etoo.
Musta on jännä juttu, että eräs mies ei pariin vuoteen nuollut mua, mutta sitten alkoi tehdä niin ja kävi ilmi, että se oli hänestä ihanaa. En ymmärrä, miksi ei sitten heti tehnyt niin, epäilikö taitojaan vai mitä.
Osta jotain hyvänmakuista liukkaria. Laita sitä reilusti pippeliin ennen suihinottoa. Häipyy tympeä maku sen sileän tien ja nautitte molemmat!
T. Eräs jolla OLI sama ongelma.
Kun olen tosi himokkaalla päällä otan mieheltäni ihan " loppuuun asti" .
Pidän pimpsan posliinina juuri tämän takia, koska mieheni silloin nuolee paljon mieluummin, ja pitkään.
Tuo on vähän hullusti ilmaistu, mutta tarkoittaa sitä, että mies antaa mulle suuseksiä ilman, että ollaan edes alkamassa muihin puuhiin. Suuseksi+ seksi n. 3 kertaa viikossa ja siihen vielä lisäksi pari kertaa ylimääräistä. Mahtavaa! :) Syy tähän on se, että en yleensä saa itse aktin aikana orgasmia, mutta kielellä sitäkin helpommin, tai sitten se, että voidaan olettaa, että saan helpommin aktissa, kun olen jo saanut yhden tai kaksi suuseksissä ennen aktia. Toki minäkin annan miehelleni suuseksiä usein, sen antaminen ja saaminen on meistä molemmista erittäin mielekästä! =)))
Minä joskus hänelle, mutta olen vähentänyt, koska HÄN ei halua suudella minua koko päivänä sen jälkeen, vaikka pesisin hampaat, huuhtelisin suun ja söisin pastilleja. Kun häntä inhottaa ajatus oman elimensä mausta suussani... :(
Enkä minä halua olla hyljeksittävänä sen takia.
Ymmärrettävästi hän ei minun alapäähäni suutansa laita.
on tosi surullista/omituista lukea em. kirjoituksia " suuseksittömyydestä." Aika iso aukko teillä on nautinnon saralla, jotka ette suuseksiä harrasta.
Mun mielestä on kiihottavaa suudella miehen kanssa sen jälkeen kun hän on nuollut mua ja mieskin sanoo, että aika pervo fiilis suudella mua sen jälkeen kun mä olen ottanut häneltä suihin :-)
n-68
Vierailija:
Aika iso aukko teillä on nautinnon saralla, jotka ette suuseksiä harrasta.n-68
En osaa edes kuvitella kuinka epämukavalta tuntuisi jos pitäisi harrastaa miehen kanssa suuseksiä, puolin tai toisin. Olo olisi vaivaantunut ja jännittynyt.
Vierailija:
En osaa edes kuvitella kuinka epämukavalta tuntuisi jos pitäisi harrastaa miehen kanssa suuseksiä, puolin tai toisin. Olo olisi vaivaantunut ja jännittynyt.
tietysti on sellaisiakin ihmisiä, joiden mielestä ystävällisyyskin on arveluttavaa käytöstä ;D
Ikäväkseni mies ei ole niin hirveän tarkka hygieniastaan. Hyvä kun viitsii pestä munaansa kerran viikossa. Joten en ota suuhuni mitään pesemätöntä vehjettä.
Harmi vaan miehen kannalta joka ei vielä ole sitä hoksannut että ottaisin ihan mielelläni suihin vaikka loppuun asti mutta pesemätöntä en ota ja siksi meillä ei pahemmin ole suuseksiä :-(
rupea sinäkin säännöstelemään, jollei ala löytyä kiinnostusta ja intoa mieheltä!