Joensuu ja lapsiperhe
Mitä aluetta suosittelette? Hakusessa omakotitalo, palvelut lähellä, terve koulu ja päiväkoti alueella. Esim. Karsikko kiinnostaa, mutta onko koulussa sisäilmaoireilua?
Kommentit (4)
Mihin kouluun siellä mennään? Eikö Nepenmäen koulu ole hajautettu sisäilmaoireiden takia
Utra. Keskustaan 5-7km, utrassa lähellä useampikin päiväkoti/perhepäivähoitaja, kauppa, ala-aste, pataluodossa yläaste. En nyt enempää rupea luettelemaan, jokatapauksessa kaikki "akuutistitarvittavat" tosi lähellä! Utran ala-asteellakaan ei tietääkseni sisäilmaongelmia. Kaunista ranta-aluetta, sinne tulossa uusia taloa. Koillisväylän jukolan päässä myös n.10-5v uutta aluetta. Ja paljon siellä muutenkin on omakotitaloa, vaikkeivat kaikki niin uusia olekaan!
Vehkalahti on kiva: uimaranta lähellä, koulu, päiväkoteja, kauppa ja hyvät ulkoilualueet eikä keskustaan ole kun pari kilometriä :)