isä pahoinpiteli vauvan vammaiseksi-3v vankeutta
Lukekaa iltasanomista! Vauva sokeutui, elinikäiset liikuntavammat ja epilepsia.
Ja oikeus vain etsimällä etsinyt lieventäviä seikkoja!! Prkl kun pistää vihaksi!
N22
Kommentit (7)
Stana mikä henkisesti infantiili elukka.
Kun luonto olisi hoitanut tuonkin pois ennen kuin pääsi lisääntymään!!
Se oli mamu, sen vuoksi noin lievä rangaistus. Tuomioon vaikutta alentavasti miehen kulttuuritausta ja impulsiivisuus ja ties mikä.
Käsittämätöntä paapomista, varmaan kotouttamisessa syy kun mies pahoinpitelee oman lapsensa vammaiseksi. Niin typerä ilmeisesti ollut ettei ole kävittänyt että lapsi vammautuu pysyvästi kun sitä pahoinpitelee, tai sitten ei vaan ole välittänyt tippaakaan kun on joutunut lasta hoitamaan.
Jos ihminen on kuuro hänen muut aistinsa herkistyvät. Kyllähän nyt ihminen näkee jos vauvaan sattuu! Ihmeellisiä selityksiä!
Kyllä välillä omatkin lapset ärsyttävät mutta en voisi koskaan heitä satuttaa! Sama tunne kaikkia vauvoja ja lapsia kohtaan. Erityisesti vauvoja käsittelen varovaisesti. Miten ihmiset voivat olla noin sairaita :(
Hyi helvetti. En tajua miten aikuinen ihminen pystyy lyömään lasta! Sis ihan sairasta, kuvottavaa. Ei vaan mene mulla jakeluun, lyödä lasta, jumalauta LASTA!!!!!
Sairas maailma, for real...
Pakko jakaa tämä tänne kun satuin huomaamaan tämän ketjun. Itselläni on lapsuudentuttuja joiden isä pahoinpiteli perheen kahta lasta kun olivat pieniä. Niin pahasti että nyt nuorina aikuisina toinen on n. 9-12-vuotiaan ja toinen n. 13-17-vuotiaan tasolla. Toisella esimerkiksi puheen muodostaminen ei ole ihan täysin kunnossa. Eivätkä he varmasti koskaan tule itsenäistymään ja muuttamaan pois äitinsä luota koska eivät pärjäisi täysin itsenäisesti. Isä pahoinpiteli myös perheen äitiä joka jätti sittemmin miehen kokonaan pois omasta ja lastensa elämästä eivätkä ymmärrettävästi ole missään tekemisissä tänäkään päivänä. Äiti ja lapset joutuivat myös isän lähdön jälkeen muuttamaan ja laittamaan puh. numerot, osoitetiedot ym. salaisiksi jotta pääsisivät täysin piiloon ja "varmaan turvaan" isältä. Sitä en muista oliko isä asian tiimoilta koskaan virkavallan kanssa tekemisissä, olin itsekin kuitenkin vasta lapsi tuolloin. Osan asioista lähisukulaiseni on kertonut minulle. Järkyttävän surullisia kaiken kaikkiaan tällaiset tapaukset :( Itse tuntee etenkin heitä nähdessään suurta kiitollisuutta omasta onnellisesta lapsuudestaan.
Lapsiparan loppuelämä pilalla, isukilta vain seuraavat 3v, jos ekakertalainen niin 1,5v.
Ei mene ihan oikein!!