Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Toimiiko Clomit oikeasti?

Vierailija
14.02.2015 |

Onko niillä oikeasti hyvät mahdollisuudet raskautua? Ja kuinka ne vaikuttaa jos on ollut endoa? Joskus muistan lukeneeni, että ne on vain pahentaneet endon oireita. Minulla joku aika sitten leikattiin todella pahasti levinnyt endo. Sen jälkeen ei ole suurempia oireita ollut. Mietin vaan, että kun niitä meille kertaalleen on tarjottu ja kieltäydyin kun ei siihen mennessä oltu kunnolla vielä edes yritetty. Ja se, että tarjosivat niitä, minun olisi pitänyt sitten tietysti käydä ultrassa, niin vaativat että miehen pitää olla mukana. Tavallaan siis aloitettiin jo hoitoja. KAtsottu että kaikki on kunnossa. Se vaan, että miehen on suorastaan mahdoton juosta noilla käynneillä enempää mukana, enkä kyllä ymmärrä. Kolme kertaa käytiin sairaalassa testeissä sun muissa. Sitten olisi pitänyt aloittaa clomit ja miehen olisi ptänyt tulla ultriin mukaan. Se ei vaan onnistu työn takia. Senkin takia asia jäi sikseen. Josko saisin jotenkin niillekin sen taottua josko niitä clomeja uskaltaisi kuitenkin kokeilla.

 

Anteeksi sekava teksti. 

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
18.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ovulaation olen kyllä tikuttanut joka kuukausi ja lääkärinkin mukaan se tapahtuu. Ehkä Clomit vois kuitenkin edesauttaa? 

Vierailija
2/6 |
14.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

. . .

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
14.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="14.02.2015 klo 11:07"]Onko niillä oikeasti hyvät mahdollisuudet raskautua? Ja kuinka ne vaikuttaa jos on ollut endoa? Joskus muistan lukeneeni, että ne on vain pahentaneet endon oireita. Minulla joku aika sitten leikattiin todella pahasti levinnyt endo. Sen jälkeen ei ole suurempia oireita ollut. Mietin vaan, että kun niitä meille kertaalleen on tarjottu ja kieltäydyin kun ei siihen mennessä oltu kunnolla vielä edes yritetty. Ja se, että tarjosivat niitä, minun olisi pitänyt sitten tietysti käydä ultrassa, niin vaativat että miehen pitää olla mukana. Tavallaan siis aloitettiin jo hoitoja. KAtsottu että kaikki on kunnossa. Se vaan, että miehen on suorastaan mahdoton juosta noilla käynneillä enempää mukana, enkä kyllä ymmärrä. Kolme kertaa käytiin sairaalassa testeissä sun muissa. Sitten olisi pitänyt aloittaa clomit ja miehen olisi ptänyt tulla ultriin mukaan. Se ei vaan onnistu työn takia. Senkin takia asia jäi sikseen. Josko saisin jotenkin niillekin sen taottua josko niitä clomeja uskaltaisi kuitenkin kokeilla.

 

Anteeksi sekava teksti. 
[/quote]

En ymmärrä miksi miehen pitäisi olla seurantaultrassa mukana. Ei yleensä tarvii.

Vierailija
4/6 |
14.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En minäkään. Siksi osittain asia jäi sikseen. Oli puhe jos oltaisiin aloitettu clomit ja sitten alkuun tietysti minä olisin käynyt ultrassa. Sanoin jo tässä vaiheessa, että jos tähän lähdettäisiin, niin se olisi ainut hoito jota kokeilisimme. Muuhun emme voi lähteä. Lääkärit vain sanoivat, että tämä koskee kumpaakin joten molempien täytyy olla paikalla. Noista kolmesta kerrastakin mitä ehdittiin siellä käydä, niin ensimmäisellä kerralla niillä oli miehelle asiaa. Kaksi muuta kertaa miehelle vain sanottiin hei ja näkemiin, muuten istui vieressä kun minua tutkittiin ja juoksutettiin kokeissa.

Vierailija
5/6 |
14.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

up

Vierailija
6/6 |
17.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokemuksia? Ja onko teillä pitänyt olla miehen mukana seurantaultrissa? Miksen voisi käydä niissä yksin?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän yhdeksän