Nainen, miksi et suutele enää?
Yhden ilan jutuissakin nainen saattaa antaa anaalia, mutta ei vaan halua suudella. Miksi näin? Kyllä minä ainakin pidän pussailemisesta ja suukottelusta. T. mies
Kommentit (19)
Mulle se on tunneasia. Henkilökohtaisempaa ja intiimimpää kuin pelkkä seksi. Mulle suutelu on tosi vaikeaa, ellei ole kaikinpuolin hyvä ja turvallinen olo kumppanin kanssa. Jos suutelen "pakolla", ahdistun ja etäännyn tilanteesta. Tuntuu myös etten edes osaa suudella, ellei siinä ole vahvasti tunnekomponentti mukana.
Jaa, suuteleeko miehet muka yhdenillan jutuissa?
Hmm no mulle ainakin suutelu on kiintymyksen osoitusta. Yhenillan jutus haluaa vain seksin. Pussailu on mukavampaa kun on tunteet pelissä. Seksiä voi harrastaa ilman tunteitakin ja se on silti kivaa.
Onko seksi siis vähemmän tunneasia kuin suuteleminen? EIkä nyt puhuta mistään huonoista hampaista ja viinanhajusta, älkää viitsikö. Tuntuu, että on naiset ovat "kuumina" kaikkeen "rivoon" ja haluavat esittää temppurataseksiä mieluumin kuin läheisyyttä. - myös hellyyttä arvostava ap
Huonot hampaat, henki haisee sille mätäpaskalle. Enkä halua sitä tartuntaa omaan suuhuni! Valitettavan monella suomalaisella miehellä on mätähampaat. Ja vaikka siitä sanoo suoraan, niin silti ei aleta hoitamaan hampaita! Muutaman tällaisen pässinpään kanssa olen seurustellut. Eivät itse tietenkään sitä paskan hajua haista, kun ovat tottuneet. Mikä siinä on niin vaikee tajuta, että hampaat pitää hoitaa?!
En suutele jos ei ole tunteita. Seksi on perustarve, sen voi tyydyttää ilman tunteita. N23
Totta, suomalainen mies harvoin hoitaa hampaitaan asianmukaisesti. Pestään joskus kun jaksetaan, edellisestä hammaslääkärikäynnistä ties kuinka monta vuotta aikaa. Eipä paljon kiinnosta suudella.
Käytätkö hammaslankaa säännöllisesti?
Mun mielestä on erittäin kieroutunutta pitää suutelua intiimimpänä kuin seksiä.
Älkää harrastako seksiä sellaisen kanssa, jota ette edes halua suudella...
#9 joka sanoi, että seksi on perustarve: päteekö tämä myös silloin, jos kyseessä on ruma, lihava ja haiseva mies, joka haluaa maksettu seksiä, koska ei sitä muuten saa?
Minulla on mennyt seurustelusuhteissakin kuukausia etten ole suostunut pussailemaan tyttöystävääni juuri tunnesyistä. Seksiä olen halunnut, mutta en ole sitä mainitsemastani syystä saanut. Anaali kelpaisi myös.
[quote author="Vierailija" time="25.11.2014 klo 13:02"]
Yhden ilan jutuissakin nainen saattaa antaa anaalia, mutta ei vaan halua suudella. Miksi näin? Kyllä minä ainakin pidän pussailemisesta ja suukottelusta. T. mies
[/quote]
Suuteleminen on mielestäni romanttista,eikä yhdenillanjuttuihin kuulu romantiikka.Parisuhteessa tykkään kyllä pussailusta.
Todella outo ajatus, että yhden illan juttuja harrastettaisiin ilman suutelemista. Eikös nimenomaan suutelemalla päädytä sinne sängyn puolelle? Miten te, jotka ette suostu suutelemaan, vihjaatte seksistä? Vai sanotteko vaan suoraan, että "joo sä kelpaat, mennään panee"? Entä jos mies yrittää suudella teitä, mitä teette?
Todella outo ajatus minullekin, että suuteleminen olisi jotenkin seksiä intiimimpää. Kyllä minusta yhdyntä ja ylipäänsä itsensä vapauttaminen seksuaaliselle nautinnolle toisen ihmisen kanssa on paljon intiimimpää kuin jokin suutelu.
[quote author="Vierailija" time="25.11.2014 klo 13:50"]
Todella outo ajatus, että yhden illan juttuja harrastettaisiin ilman suutelemista. Eikös nimenomaan suutelemalla päädytä sinne sängyn puolelle? Miten te, jotka ette suostu suutelemaan, vihjaatte seksistä? Vai sanotteko vaan suoraan, että "joo sä kelpaat, mennään panee"? Entä jos mies yrittää suudella teitä, mitä teette?
Todella outo ajatus minullekin, että suuteleminen olisi jotenkin seksiä intiimimpää. Kyllä minusta yhdyntä ja ylipäänsä itsensä vapauttaminen seksuaaliselle nautinnolle toisen ihmisen kanssa on paljon intiimimpää kuin jokin suutelu.
[/quote]
Minä en suutele ihmisiä,joita kohtaan ei ole tunteita,mutta toisaalta en harrasta yhdenillan juttukaan.Silti ihme kysymys sinulla. Seksiin voi edetä muutenkin koskettelemalla,ei suutelu ole mitenkään "pakollista". Ei se parisuhteessakaan ole välttämätöntä joka kerta kun harrastetaan seksiä,voi suoraan ehdottaa tai sitten kosketella vihjailevasti.
[quote author="Vierailija" time="25.11.2014 klo 13:38"]#9 joka sanoi, että seksi on perustarve: päteekö tämä myös silloin, jos kyseessä on ruma, lihava ja haiseva mies, joka haluaa maksettu seksiä, koska ei sitä muuten saa?
[/quote]
9 vastaa. Kyllä, kunhan se ei käytä väkivaltaa tai pakottamista vaan maksaa käyvän hinnan. :)
Kuka haluaa yhtään mitään miehen kanssa, jolla on "huonot hampaat ja haisee sipulille, majoneesille, kaljalle ja viinalle"? En siis ihan ymmärrä kirjoittajan pointtia ellei hän päästä petiinsä tällaisia tapauksia.
"Todella outo ajatus, että yhden illan juttuja harrastettaisiin ilman suutelemista. Eikös nimenomaan suutelemalla päädytä sinne sängyn puolelle? Miten te, jotka ette suostu suutelemaan, vihjaatte seksistä? Vai sanotteko vaan suoraan, että "joo sä kelpaat, mennään panee"? Entä jos mies yrittää suudella teitä, mitä teette?
Todella outo ajatus minullekin, että suuteleminen olisi jotenkin seksiä intiimimpää. Kyllä minusta yhdyntä ja ylipäänsä itsensä vapauttaminen seksuaaliselle nautinnolle toisen ihmisen kanssa on paljon intiimimpää kuin jokin suutelu."
Miehenä erinomaisen samaa mieltä Niin ja tätä voisi vielä täydentää, että, jos tässä vielä laskee kuinka monta poskisuudelmaa on, kuluneena vuotena antanut ja/ tai keneltä kaikilta saanut, niin minähän löydän sisältäni oikean irvokkaan pedon. - Sen sijaan, jos ajattelen sänkyyn ja seksiin asti edenneitä tilanteita, niin on kyllä ollut erinomaisen hiljaista. - Eikä vain siksi, että en rohkene kenen tahansa kanssa sitä harjoittaa julkisesti, enkä edes kaikkien heidän kanssa, joita olen kutsunut luokseni kylään. Vai seuraavalla kerralla kun pyydän ystäviä ja ystäväpariskuntia luokseni niin ehdottaa, että mitäs, jos.. En uskalla edes ajatella, mitä kaikkea vielä edessä olevissa pikkujouluissa vosi tapahtua, jos jokainen poskisuudelma vaihtuisi seksiin.
Totta on että suuteleminen suulle on eriasia kuin poskelle, mutta en silti suostu ajattelemaan, että suuteleminen "huulet vasten huulia " olis, jotenkin intiimimpää kuin seksi. Kaikkea, sitä kuulee.
Huonohampainen äijä, joka haisee sipulille, majoneesille, kaljalle ja viinalle. Hyi oksetus!