Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

äh taas pimppitulehdus

Vierailija
28.09.2014 |

Siis mistä voi johtua tulehdusten kierre? vähän aikaa on poissa kun gyne määrää lääkkeet, sitten taas tulee takaisin. Pesen pimpin normaalisti pelkällä vedellä tai joskus intiimisaippualla yleensä kerran tai joskus kaksi kertaa päivässä. Vaihdan puhtaat alusvaatteet joka päivä ja nukun myös usein yöllä ilman alkkareita. Yhdynnässä käytän kondomia ja olen hyvin liukas ennen yhdyntää. Pyyhin aina oikein, eli ei pitäisi kakkabakteereja tulla emättimeen. Miksi oi miksi olet pimppi taas kipeä!? :(

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sepamed pesunesteellä pesu

Vierailija
2/4 |
28.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tarkoitatko hiivaa vai bakteerivaginoosia? Jos hiivaa, vähennä vaalean leivän ja sokerin syömistä. Jos bakteerivaginoosi, vähennä pesuja. Mulle tuli bakteerivaginoosi liiallisesta hygieniasta, kun bakteerikanta meni sekaisin siitä lutraamisesta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
28.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokeile gynolact kapseleita eka kuuriluontoisesti ja sitten vaikka kerran viikossa tai tarpeen mukaan esim yhdynnän jälkeen. Ph heittelee, toi vahvistaa omia balteereja. Ainoa mikä mulla on auttanut! Jos siis kyse bakteeritulehduksesta tai hiivatulehduksesta emättimen puolella.

Vierailija
4/4 |
28.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä laitan jäjoka ilta gefilus basic -kapselin jauhemaisen sisällön voiteeseen sekoitettuna emättimeen. Käytän noita suun kautta otettavia kun ovat halvempia kuin emätinkapselit. Olettaisin että samaa maitohappobakteeria ovat toki kannasta riippuen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan kahdeksan