Kumpi teillä muilla vauva- ja pikkulapsiperheellisillä huolehtii seksielämästä?
Eli kumpi tekee aloitteita ja järjestää tilaisuuksia, joita harvoin järjestömättä on?
Kommentit (8)
Molemmat, lähes päivittäin harrastetaan keskimäärin. Meillä mies on aamuisin halukkaampi ja minä illalla. Lapset on alle 1,5 vuotiaita eli niiden nukkumisten mukaan mennään.
[quote author="Vierailija" time="12.07.2014 klo 14:43"]Molemmat, lähes päivittäin harrastetaan keskimäärin. Meillä mies on aamuisin halukkaampi ja minä illalla. Lapset on alle 1,5 vuotiaita eli niiden nukkumisten mukaan mennään.
[/quote] kade olen.
Ap
Mies tekee n. 95% aloitteista, koska sitä haluttaa käytännössä koko ajan. Seksiä meillä 4-5krt viikossa keskimäärin, mies haluis joka päivä ja itselleni riittäis vähempikin. Lapset 10v, 2v ja 7kk.
Mies saa huolehtia omin käsin tarpeistaan.
Meillä on aina mies se joka on päättänyt koska antaa, ja minä aina vaan odottelen että saiskohan nyt kun tekisi mieli.
Ennen pikkulapsia mies tykkäsi seksistä aamulla, minä olisin tykännyt illalla, mies on illantorkku, ja minä taas illanvirkku, eli nukutaan vähän eri aikoina, tai aika paljonkin, kun mies tekee vielä vuorotyötä.
Nykyään menee niin että seksiä voi olla vain yöllä, ja jos minua hauttaa, menen toiveikkaasti sänkyyn yhtä aikaa miehen kanssa, joskus saan joskus en, joskus mies on nukkunut jo muutaman tunnin kun minä menen nukkumaan, ja mies herää ja haluaa sitten seksiä jos minulla käy hyvä tuuri.
Kysyin ihan siksi, että onko kellään niin että nainen päättää seksistä enemmän kuin mies.
ap
Ihan yhtä paljon loppupeleissä..molemmilla on kausia kun toinen haluaa enemmän ja tekee useammin aloitteen...tällä hetkellä se olen minä
Up!!