Voi ei! Mä oon raskaana!
Apua, testasin just plussaa.. Elän parisuhteessa ja meillä pian kaksi vuotias lapsi.
Muutenhan kaikki olisi oikein loistavasti, mutta minulla on ollut jo kauan jonkinlainen ahistus. Suhteessa on kaikki muuten ok, mutta minulla itsellä ollu vaikeuksia.
Mitä ihmettä minä teen???? Olemme toisesta lapsesta aina puhuneet, mutta nyt tämä ajankohta ei ehkä ole hyvä.. Ahdistunko vaan enemmän jos toisen lapsen saamme? Olisiko mahdollistakaan että tilanne voisi parantua toisen lapsen myötä?
Ehkäisystä olisi pitänyt pitää huolta, tiedän! Yksi ainoa kerta ilman ehkäsyä, typerää silti..
Kommentit (4)
V*ttu pitäkää ne housut jalassa jos ette osaa ehkäisystä huolehtia, ettekä lastakaan halua. Minä ja varmasti moni muukin olisi ikionnellinen jos voisi sanoa tuon saman lauseen: Mä oon raskaana!
On tää maailma vaan niiiin epäoikeudenmukainen.
Ymmärrän tuntemuksesi, itsellä yksi 3-vuotias lapsi, joka vie kaikki voimani. Minulla on oikeastaan jo synnytyksestä lähtien ollut ahdistunut olo, joka johtuu varmasti itsestäni ja selvittämättömistä asioista. Parisuhdekaan ei kukoista. Jos nyt saisin tietää olevani raskaana, se oli todellakin suru-uutinen.
Täytyy ensin varata mulla aika johonki juttelemaan, ja miettiä tätä ihan kunnolla. Onhan kyseessä helkkarin iso asia..
Kiitos voimistanne, niitä tarvitaan vielä!
Vaikka ammattiauttajan kanssa jos tuntuu ettet muuten saa otetta mikä mättää.