Mihin Geronima kuoli?
Kommentit (39)
Tuskinpa melaanoomaan, olisi varmaan itse kertonut uusitumisesta. Oli muutama vuosi sitten aika kovasti päihteisiin päin, viinasta ja lääkkeistä tolkuttomassa kunnossa. Sitten tuli uskoon, mutta vähän hörhöltä vaikutti. Veikkaan hyvin vahvasti itsaria tai pillerien yliannostus tms
[quote author="Vierailija" time="11.07.2014 klo 11:11"]
Veikkaisin melanooman uusiutuneen. Tämä on kuitenkin vain mutua, ei varmaa tietoa. Surullista, vaikutti ainakin haastattelujen mukaan tosi ihanalta ihmiseltä. :'(
[/quote]
"Geronima joutui myös kamppailemaan ihosyövän kanssa. Melanooma kuitenkin huomattiin aikaisessa vaiheessa ja saatiin poistettua onnistuneesti."
http://www.iltalehti.fi/viihde/2014071118482341_vi.shtml
seksiala tuhoaa ihmisen
oli strippari ja hänellä oli myös oma seuralaispalvelu
Musta toi tyttären viesti henkii sitä, että olisi kuollut oman käden kautta. Tiedä sitten...
Tyttären kirjoituksesta käy selvästi ilmi että teki itsemurhan
Todella surullista. :(
Kirsikka vaikutti todella ihanalta ihmiseltä kun katsoin Maatilan prinsessaa..:(
Geronima on vielä kuolinpäivänään 2.7 laittanut facebookiin hieman sekavia päivityksiä :(
[quote author="Vierailija" time="11.07.2014 klo 16:12"]
Missä on tyttären viesti?
[/quote]
"Kiitos kaikille osanotoista.
Äiti nukkui pois 2.7. ja samalla meni mulla koko maailma uusiksi.
En oikein osaa sanoa mitään tässä, enkä halua yksityiskohtia kuolemasta kertoa/puida muiden kuin ystävien ja lähimpien kanssa, koska tämä on loppujen lopuksi vain perheen ja äidille läheisten ihmisten asia.Tiedän kuitenkin että äidillä tuskaa oli niin paljon, että lopulta se oli liikaa enkä minä tai perheeni voineet häntä pelastaa.
Uskon, että nyt äiti sai lopulta rauhan ja että se vähän muakin rauhottaa.
Olit kaikista rakkain ihminen mulle ja rakastan sua aina ikuisesti ♥
Nyt itken taas ja varmasti vielä monta kertaa, mutta elämä jatkuu.
Kaksi vaihtoehtoa:
Joko jatkat elämää tai lähdet mukana.
Mä ainaki aion elää ja antaa anteeksi.
Äidille, tää kuvastaa mun tunteet miltei täydellisesti:
Lähdettyäsi menetys on moninkertainen. Et ole enää siinä. Ääntäsi ei voi kuulla. Sinua ei voi koskettaa. Kanssasi ei voi enää nauraa, eikä edes väitellä. En enää koskaan saa nähdä sinua tässä elämässä. Se on käsittämätöntä, kestämätöntä, sietämätöntä. Se tekee voimattomaksi. Kuulen toistavani toisten mukana: Ainakaan hänen ei tarvinnut kärsiä. Kuolema on väistämätöntä. Se kuuluu elämään."
Mutta sisältä olen hukassa kuin kotimetsään eksynyt lapsi, jonka ympäriltä kaadetaan puu toisensa jälkeen. Mikään ei tuo sinua takaisin. Mikään ei myöskään voi viedä muistoja, joita minulla on niistä päivistä ja vuosista, jolloin elimme vielä samassa maailmassa. Sinne minne menet, en minä voi sinua seurata. Lähetän sinut matkaan, käsiin, jotka ovat omiani kestävämmät, syliin, joka on kaikkia sylejä suurempi. Lähetän sinut ja kiitän, että elit.
Rakkaudella tyttäresi"
http://www.iltalehti.fi/viihde/2014071118482342_vi.shtml
Voi itku kun oli nätti kirjoitus tyttäreltä. :(
[quote author="Vierailija" time="11.07.2014 klo 16:12"]
Geronima on vielä kuolinpäivänään 2.7 laittanut facebookiin hieman sekavia päivityksiä :(
[/quote]
minkälaisia?
Surullista:( Monet viihdealan ihmiset ovat masentuneita tai masentuvat uransa aikana.
Tyttären kirjeen perusteella ajattelisin, että menehtyi oman käden kautta.
antakaa nyt olla! kunnioittakaa tyttären ja suvun surua!
21, Tuskinpa sukulaiset täällä surevat. Geronima on julkisuuden henkilö, josta uutisoidaan julkisesti. Eiköhän hänestä sovi puhuakin julkisesti. Olisiko muuten mielestäsi pöyristyttävää puhua itsemurhista??? Sehän on vakava aihe ja myös vaikea ongelma etenkin suomalaisilla miehillä.
Mielettömän kaunis ja koskettava kirjoitus tyttäreltä, itku tuli :( Toivon hänelle paljon voimia.
Mä myös itkin tytön kirjoituksesta.
Mitä helvettiä se kellee kuuluu mihin se kuoli. Kirsikan Mies ei tahdo ollenkaan julkisuutta eikä tytär paljasta mitään.
nautinnollista ettette saa ikinä tietää
Omaelämänkerta oli tekeillä. Mahdetaanko julkaista?
Minäkin haluaisin tietää! :/
Surullista. Tyttärelle lähettäisin isot osanotot ja voimia.
ja miten kaunis!