outo puhelu.....
Mulle soitti tuntematon numero, puhelussa joku sano että tulee tänään käymään. Ääntä en tunnistanut,oli vissiin muokattu se ääni.
Siis laitanko mun koirat nyt pihalle vahdiksi ettei päästä ketään sisälle vai miten mun nyt pitäisi toimia? Kumminkin tää on joku läppä ja se soittaja nauraa mulle. Mut on tosi ahistavaa! Mitä mun pitäs tehdä?
Kommentit (10)
Aha, nämä käyvän tulevat ovat tänäään palstapellen päivän teema.
[quote author="Vierailija" time="09.07.2014 klo 14:48"]Olikohan poliisit?
[/quote] no en usko, puhelu meni näin;
minä- Haloo?
soittaja- tulen käymään siellä tänään
sitten puh2elu katkesi. Jos olisi ollut poliisit,olisi luultavasti sanonut että poliisista päivää tai jtn... Todella outoa
ap
[quote author="Vierailija" time="09.07.2014 klo 14:49"]Aha, nämä käyvän tulevat ovat tänäään palstapellen päivän teema.
[/quote]
tämä ei ole vitsi.
ap
Koirat sisälle, lukittaudu komeroon paistinpannu kädessä. Soita apua.
Jos se oli väärään numeroon soitto.
Lähde koko päiväksi ja yöksi pois. Soittaa kai huomenna uudestaa jos aikoo silloinkin tulla käymään, näköjään sentään ilmoittaa etukäteen.
APUA kumminkin Se on joku sarja murhaaja kikkni ajte ewq moid apou pippelgd pimptt sarjamurhaaja hhyiu matulos
Olikohan poliisit?