Onko muille käynyt näin? (Miehistä tapailemisen alkuvaiheessa)
Mulle on käynyt miehen kanssa kaksi kertaa niin, että kun tutustuminen on aika tuore ja ollaan sovittu tapaaminen miehen kanssa, niin mies jotenkin venyttää tuloaan mun luo tai tapaamiseen. Siis antaa odottaa itseään. Ekan kerran mies oli ajellut 2 tuntia ympäri kaupunkia kun ei ollut osannut reittiä ihan varmaksi (eikä voinut soittaa koska muka tietää ihan just missä se oli missä asun) ja toisella kerralla mies (siis eri mies) soittaa juuri ennen kuin piti tavata kahvilassa, että onko mulla paha paikka, menee vielä käymään yhdessä liikkeessä ja jouduin odottamaan 25 minuuttia että herra saa ostoksensa tehtyä.
Ensimmäisen miehen kanssa syntyi suhde, eli ei ollut "evvk":sta kysymys, mutta tämän toisen kanssa mietin onko mahdollista, että kyse on :(
Onko muilla samantapaisia kokemuksia? Onko ilmiö ollenkaan yleinen?
Kommentit (10)
No veikkaan että sun miehesi on vaan harvinaisen juntteja ja käytöstavattomia ihmisiä. Jos ne olisi oikeasti "evvk" niin ei ne tulisi tapaamiseen ollenkaan. Tilannetajun puutetta, huonoja tapoja jne.
No jaa. Esimmäinen ei kyllä ollut, vaikka olihan se niin, ettei tuo toiminta käytöksen kultaisesta kirjasta ollutkaan. Toisesta vaikea sanoa, kun ei ole niin paljon kokemusta. Jännittäminen voisi selittää tuota, mutta vaikea luottaa siihen, ellen kuule, että muilla olisi samoja kokemuksia (jännittäjä)miehiltä. Eli tekee ikään kuin melkeinoharit, koska jännittää..? Vai haluaako se jälkimmäinen vain olla kaverimies? Olen ollut meistä se innokkaampi.
Ap
Ja ennen kuin joku ehtii sanoa, että kysy, sillä se selviää, niin todellakin kysyisin, jos se olisi toimiva vaihtoehto. Mutta kun ei ole, siksi mietin tätä tänne...
Ap
Sitten kun on ajankohtaista, niin anna sen odottaa makuuhuoneessa pari tuntia keppi pystyssä. Meet vaikka käymään kaupassa yllättäen.
Ehkä nämä miehet eivät ole ihan hirveän kiinnostuneita sinusta. Nimittäin kiinnostunut mies kyllä tulee ajoissa, tai jopa etuaikaan treffeille!
Kiitos 6:lle! Ainakin sen kaupunkia kierrelleen kanssa tuo toiminta ei mitannut myöhemmän kiinnostuksen määrää.
Mun miehet on kyllä etenkin alkuaikoina aina ollu niin tattina paikalla ennen mua. Koko päivän kun ovat miettineet vaan treffejä, ovat olleet ajoissa. Joskus vähän kärsimättömiäkin, jos oon ite ollu pari minuuttia myöhässä. Ei miesten pitäis odotuttaa naisia! Mua ainakin ärsyttäis, tuntuis et niillä on parempaakin tekemistä kun olla mun kanssa. (Siis tottakai varmasti oiskin, mut alkuun on yleensä niin ihastunu, ettei päähän oikein muuta mahdu. Sama tietty toisinkin päin, naisilla sama juttu.)
Kantsii varmaan kattoo muutama kerta, jos alkaa tuntua, että se on enemmän sääntö kuin poikkeus, ota asia puheeks. Jos ei puhuminen auta, voi olla että on parempi etsiä mies, joka huomioi sut paremmin.
Kyllähän se todellakin ärsyttää. No, ajan kanssa selviää mikä on homman nimi. Tämä jälkimmäinen mies on jo 40+ eikä ole juurikaan seurustelukokemusta, sellainen nuuskamuikkunen. On kuitenkin sanonut haluavansa parisuhteen. Että pitikin mennä rakastumaan! (Tunnen ihan muualta hänet jossa ehdin ihastua ja ollaan ajauduttu tämmöiseen... hmm.. tilanteeseen. Jota kai suhdestatuksena voisi kuvata sanalla epämääräinen.)
Ap
ADHD?