Vituttaa laittautua juhliin, kun ei osaa
Ärsyttää. En osaa meikata, en laittaa hiuksia, en valita vartalolleni sopivia vaatteita. Kiva tuntea olevansa aina se harmaavarpunen. Muita?
Kommentit (3)
Meikit ja hiukset laitatatte ammattilaisilla ja vaatteiden valinta myös. Meette paikkaan jossa saatte osaavaa palvelua. Niin yksinkertaista. t. entinen harmaavarpunen
[quote author="Vierailija" time="31.12.2013 klo 21:15"]
Ärsyttää. En osaa meikata, en laittaa hiuksia, en valita vartalolleni sopivia vaatteita. Kiva tuntea olevansa aina se harmaavarpunen. Muita?
[/quote]
Yleensä löytyy sellaisia vaateliikkeitä, ei edes kovin kalliita, jossa myyjillä on aika hyvä tyylisilmä. Tiedän itse kyllä aika tarkkaan, millaiset vaatteet minulle sopivat, mutta useimmiten myyjät ovat ehdottaneet samaa. Niin että luota myyjiin. Ja riittää, että hiukset ovat puhtaat eivätkä sojota joka suuntaan. Jos ei osaa meikata, on parempi laittaa pelkkää ripsiväriä ja huulipunaa kuin sotkea koko naama surkeaan meikkiin.
Valitettavasti sama vika.