Neo nyt myös Salossa, ihanaa!
Jes, NEo on aloittanut nyt myös Salossa, aion sinne siirtää kaikki perheen lääkärikäynnit riistäjä-Terveystalosta. Tuo on sentään kokonaan suomalainen. Mehiläinen ja Terveystalo omistetaan miestälie paratiisisaarelta.
Kommentit (7)
Totta, mutta Sallabissa ei ole röntgeniä!
No, olettepas kipeää väkeä kun tuollainen riemu asiasta nousee. Tämä olikin selvä mainos.
Hyvä se on että tulee kilpailua, laskisi vaan kaikkien noiden hinnat. Joskus on pakko lapsen kanssa käydä yksityisellä kun pääsee heti. Mutta ei taida noista kukaan olla auki viikonloppuna, vai onko?
Mehiläinen ainakin on auki myös vkl. Neosta en tiedä, on ihan uusi. Missä se edes on?
[quote author="Vierailija" time="12.02.2014 klo 21:06"]
Sallab on paikallinen ja salolainen.
[/quote]
Sallabin lääkäreiden taso on aivan JÄÄTÄVÄN huono. Joudun käymään siellä työterveydessä ja voin sanoa, etten ikinä maksaisi omasta pussista käyntejä siellä. Mikä tahansa muu pulju on parempi.
Salolaisten riemun uusien lääkäriasemien auetessa ymmärtää; siellä ei paljon terveyskeskuksissa enää lääkäreitä näe.
Sallab on paikallinen ja salolainen.