Mitä mieltä hesarin kummitusjutusta?
Toimittaja kertoi artikkelin lopussa, että selässä oli näkynyt kaksi punoittavaa pistettä ja iho oli ollut rikki kun häntä oli aamulla koskettu siitä kohtaa kehoa, mutta vaatteet päällä.
ai mikä juttu, no se kaksosten juttu jotka kirjotti kirjan paranormaaleista ilmiöistä.
hyvä kysymys oli voiko kukaan uskovainen väittää, ettei usko paranormaaleihin ilmiöihin jos kuitenkin uskoo jeesukseen, joka käveli vetten päällä.
Kommentit (6)
Evvk. Ärsyttää Saska Saarikoski.En jaksa lukee
Noista samoista kaksosista oli juuri äsken iso juttu jossain toisessakin lehdessä. Ei ollut Saarikosken kirjoittama se.
Mua on alkanut harmittaa, että miten aina tällaiset isot muttei nyt muuten akuutit haastattelujutut on samoista ihmisistä samoihin aikoihin kaikissa aikakauslehdissä. Miten ne haastateltavat tunkee joka aviisiin samaan aikaan vai eikö toimittajat jaksa keksiä omia aiheita?
Eri asia on sitten tietysti se, jos ihminen liittyy johonkin isoon tapahtumaan, joka on juuri siihen lehtien julkaisuaikaan pinnalla. Mutta kummitusjutut ei ole sellainen aihe.
Nehän julkaisi jonkun kirjan juuri, siksi ovat esillä. Ja onhan tuollainen kaksospari aika mielenkiintoinen, monta yliopistotutkintoa kummallakin, professuuri ym. ja (silti) uskovat yliluonnollisiin ilmiöihin.
[quote author="Vierailija" time="01.03.2014 klo 14:42"]
Nehän julkaisi jonkun kirjan juuri, siksi ovat esillä. Ja onhan tuollainen kaksospari aika mielenkiintoinen, monta yliopistotutkintoa kummallakin, professuuri ym. ja (silti) uskovat yliluonnollisiin ilmiöihin.
[/quote]
Jaa, no joka tapauksessa minä katsoin Kuukausiliitteen kantta, ajattelin "joko taas" ja hyppäsin jutun yli. Minulle riittää lukea yksi juttu kummituksista kiinnostuneista kaksosista kuukaudessa.
Juttu on luettavissa Helsingin Sanomien nettiversiossakin ilmaiseksi http://www.hs.fi ,ei tarvitse ostaa hesaria.
Kertoo kaiken oleellisen tuon julkaisun nykytasosta.
Ihan puhdas akkojenlehti. Kaikenmaailman lässytystä ja hömppää. Seuraavaksi alkanevat julkaista horoskooppeja.
Pakkohan se tietysti on kaikkea koittaa kun levikki laskee laskemistaan.