Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miksi deitti-ilmoituksissa halutaan aina mainita jotain ulkonäöstä?

Vierailija
02.09.2006 |

Kuka oikeasti haluaa treffeille sellaisen ihmisen kanssa, joka kehuu omaa ulkonäköään? Eikö ihmisten kanssa kuitenkin tarvi lähinnä eniten tulla toimeen, ja jos se puoli ei toimi, niin eikö se ole aina suurempi ongelma kuin jokin ulkonäköasia?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
02.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eihän niitä nyt kukaan myönnä lukevansa!

Vierailija
2/3 |
02.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se laiha, finninen ja huonoryhtinen järvenpääläinen opiskelijapoika näkee peilissä jonkun anttituiskun. Kärsämäen aikamiespoika ei tajua mitä eroa on hänellä ja ritkevorresterilla, ei se 30kg näy mihinkään oikeassa valaistuksessa. Joutsenon kesätapahtumien ja joulumyyjäisten superkiltti vapaaehtoistyöntekijä muistutti ainakin rippikuvassaan " ihan sitä tuulenviemän pääosan esittäjää" .



Mutta miksi se halutaan tietää tai sanoa? Enpä tiedä. Kai siinä etsitään enemmän mielikuvia, vastinetta päiväunille kuin ihmistä itseään.



Kuinkahan monta ansaikosta, taunopaloa, jonenikulaa ja ellenjokikunnasta tässäkin maassa on jonkun ilmoituksen perusteella toisensa kohdannut... Ja pettynyt.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
02.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Että moni pitää antti tuiskua hyvän näköisenä, mut ei tietenkään kaikki. Joten jos joku on sanonut minua kauniiksi, niin miksi mainostaisin sitä, koska se on varmaan vain sen yhden mielipide.