Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka paljon harrastuksia?

Vierailija
25.08.2013 |

Poikani 12 vuotta käy kerran viikossa sählyssä ja noin kerran viikossa käydään kirjastossa yhdessä (on niin kaukana). Onko sähly harrastus mielestänne liian vähän liikuntaa? Ylipainoa ei siis ole joten en sen takia kysy, mietityttää vaan kun monilla pojan kavereilla kuulostaa olevan reilusti enemmän "menoja" .

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
25.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tavoitteellinen harrastaminen joukkueessa vaatii enemmän, mutta jos poikasi on tyytyväinen, niin ok. Tuon ikäisen pitäisi kyllä muuten liikkua enemmän jo etenkin luuston takia.

Vierailija
2/2 |
25.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä 11-vuotiaalla on kaksi tai kolme 1,5tunnin liikuntaharastusta viikossa, ohjattua siis. Lisäksi ulkoiluttaa oman koiransa, hakee pikkusiskon iltiksestä, jossa yleensä juoksee ulkona tunnin verran. Sen lisäksi käy uimassa, hiihtämässä ja luistelemassa joka viikonloppu molempina päivinä vuodenajan mukaan.

 

Kirjastossa käydään vähintään kerran viikossa, mutta ei se minusta harrastus ole...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme viisi