G: Mitä koruja sinulla on tällä hetkellä?
Kommentit (14)
mutta kaapissa on satakunta uniikkikorua (erään sukulaisen tekemiä), kultakoruja ja muutama rihkamakoru kaupasta.
käytössä tällä hetkellä:
Vasemmassa kädessä kihla- ja vihkisormus sekä yksi kultasormus. Oikeassa kädessä yksi kullattu sormus.
Kaulassa kaksi kultaista kaulaketjua.
Kaapissa on sitten kultaiset korvarenkaat ja joitain " rihkamakoruja" . Nikkeliallergian takia en pysty muuta kuin kultaa käyttämään, varsinkaan korvissa.
En voi käyttää muuta kuin kultaisia koruja, ja yleensä pidän näitä samoja koruja. Sormuksiakin pidän vain juhlissa.
tuli tuosta vitosen viestistä mieleen, että kultakoruni ovat kaikki 18 karaatin kultaa koska 14 karaatin kulta aiheuttaa minulle nikkeliallergiaa!
Tällä hetkellä on sekä kihla- että vihkisormus vasemmassa nimettömässä.
Nenäkoru (hyvinhyvin pieni tappi)
4 korvista
Silmälasit
Kaulassa kultainen ketju ja riipus jossa pieniä timantteja, kaksi kultaista ranneketjua ranteessa ja toisessa riippuu lila lasisydän.
Korvissa korvikset yht. 3 reikää.
niitä käytän kaikkia aina. Illaksi laitan kaulakorun, olemme menossa iltapukujuhliin :)
korviksia 3 kpl, kaulakoru ja rannekoru
Kihlasormus, vihkisormus, pikkuiset safiirikorvikset ja pieni ristiriipus, jossa myös pieni safiiri.
kello Cartierin Santos, sormissa Cartierin Trinity, vihkisormus, Piagét' n timanttisormus sekä Aspreyn sormus.
korvikset, kaulassa lapista ostettu luu-koru, kädessä kankainen ulkomailta ostettu rengas...
Ranne tai kaulakoruja käytän joskus. Yleensä rihkamaa tai hopeaa.