Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Toivon, että ystäväni ei saisi lasta

Vierailija
28.11.2012 |

Tapasi hetki sitten miehen, jonka kanssa suunnittelee perheen perustamista. Asia ei muuten vaivaisi minua, mutta ystäväni elämä ei ole tällä hetkellä haallinnassa.. Raha-asiat on sotkenut, pyytää minulta usein rahaa lainaan elämiseen. Ei koulutusta, ikä kuitenkin lähes 30.

Toivon ystävälleni aina vain pelkkää hyvää, mutta lapsen kannalta pelkään miten pärjäävät esim rahallisesti?

Minulla ei ole lapsia, eli ei halua minulta ohjeitaa, miten tulisi toimia.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
28.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin minäkin toivoisin. Toisin olisi jos olisivat olleet yhdessä pitkään, ja mies sellaisessa töissä että pystyy perheen elättämään vaikka kaveri ei töissä olisikaan.



Ensimmäinen ei selvästi ole tilanne tällä hetkellä, ja ilmeisesti mieskään ei kovin säännöllisillä rahoilla varmaan ole, jos kaveri pyytää vähän väliä lainaan rahaa? Oletan että jos suunnittelee seurustelemansa ihmisen kanssa lasta, myös talous on jaettu siis.



Mielestäni kyllä edes se talous ole niin tärkeä, kuin se että tuntee ihmisen hyvin jonka kanssa aikoo perustaa perheen, eli se olisi suurin syy miksi toivoisin myös noin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kahdeksan