Joudun kerjäämään lapsille vaatteita kun lähi ei osta
Kommentit (19)
lähi käy hyväpalkkaisessa työssä ja saa vielä kelalta lasten elatukseen 600€, silti lapset kulkevat kerjuuvaatteissa.
vaan muuhun. On muitakin menoja.
Vaikutat todella katkeralta.
Voit varmaan yrittää itse hankkia paremman toimeentulon, ja tarjota itse lapsille ne kivat vaatteet, jos se on sinulle niin tärkeää.
kalsareista lähtien kaiken saa lapsille kerjätä, kun lähillä ei ole rahaa.
Ehkäpä sijaiskoti ostaa sitten kamppeet.
älä valita, jos lähillä ei rahaa, vaan ryhdistäydy, ja hanki itse omille lapsillesi tarvittavat vaatteet. Et siis itse osallistu mitenkään lastesi elättämiseen?
kelalta 146E/lapsi ja lapsilisät. Juuri kerjäsin ex-anoppia ostamaan lapsille lindex-lahjakortit että lähi saa haettua edes pari perusvaatetta lapsille, niillähän sitä jo pärjääkin.
et siis itse osallistu mitenkään lastesi ylläpidon kustannuksiin ja valitat.
Ei ole minun asiani hankkia lapsille mitään, kerjäämisenkin lopetan, hankkikoot lähi vaatteet tai ostattakoot sossulla.
turha sitä vastuuta omista lapsistaan kantaa.
Keskity nyt oman napasi ympärillä pyörimiseen. Anna lähi hoitaa lapsenne.
Saappaita, luistimia? Minulla jää koko ajan pieneksi noilta lapsilta.
tää lähivanhempana olo. Rahaa vaan virtaa ikkunoista ja ovista sisään, ja kulut on nollassa.
Onpas psykomamma tänään joviaalilla tuulella. Kusipääkin on tänään "lähi".
ja osta itse?