Vaatekappale, jota et voi sietää?
Farkut, joissa ihan valkoiseksi "kulutetut" reidet. Yleensä hanurissa lukee joku Angel tai vastaava. Hyi olkoon.
Lippalakin tyyliset löysät lätsät. Ei sovi edes lapsille, aivan kamalia.
Kommentit (46)
Mun on vaikeaa kuvitella mitään sen kamalampaa, jäykempää ja karumpaa kesävaatetta, tunnen lähes fobiaa farkkuhameita kohtaan, etenkin niitä joissa on takana kamala lyhyt halkio! Hameet on kesällä kauniita jos niissä on selkeät värit ja kaunis leikkaus, mutta farkkuhame on AINA RUMA. Pahin on sellainen tyyli että naisella on musta tylsä v-aukkoinen t-paita ja sen parina jäykkä farkkuhame ja sitten jotkut matalat kamalat rantakenkien tyyliset sandaalit jaloissa. YÖK!
Oleb nimenomaan xl kauniisti ilmaistuna (okei xxl) ja bolero on pelastus. Juhlavaatteet ovat järjestään olkaimettomia tai hyvin lyhythihaisia ja käsivarret on pakko peittää jollain. Huivit valuu aina ja allit pääsee vapauteen, joten ei käy. Käytän siis boleroita ja mun mielestä ne on siedettävän näköisiä. Mikä niissä erityisesti kammottaa?? Laittakaa linkki erityisen hirveästä bolerosta - mulla on niitä varmaan 10 erilaista...
Bolero yhdistettynä kotelomekkoon. Pastellin väriset jakkupuvut. Jakkupuku ei ole mielestäni juhlavaate vaan työvaate, joka sopii erinomaisen hyvin toimistoon.
Huomasin juuri, että minua ei häiritse kenenkään pukeutumisessa yhtään mikään :) Kaikesta sitä voi stressinaiheita löytääkin...
Ne on ihan hirveen tuntuiset päällä, ei kiitos.
Ja päälysvaatteista kaikki nahasta tehdyt
hameet ja housut. YÖK!
t, nainen 34v.
Prässätyt housut, ei helvata että joissain tuulihousuissakin on prässin tapaiset. Urheiluvaatteissa pitää näyttää rennolta ja sporttiselta.
Kaamea löytö oli hieman polven alapuolelle yltävä toppahame, siis wtf...?
Farkuista suurin osa on tosiaan kauheita, kaikki ihme koristukset, ompeleet ja kimalteet, voi yök... keep it simple!
Ei nyt ole varsinaisesti vaate muuta en voi sietää korkokenkiä, siinä poikkean kyllä valtavirrasta, kaamean näköistä kun akat hoippuu keppien päällä. Ja kenen takia? No ei ainakaan itsensä... En vaan ymmärrä. Tosi nättejä jalkoja tehdään korkokengillä. Tässäpä esimerkki:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Vaivaisenluu
-Bolero ylipainoisella naisella
-Fiorella-farkut (eli feikki-kulutetut reisistä)
-valkoiset legginsit
-Marimekon unikko-huivi aikuisella
-Crocsit (ihan ok omassa puutarhassa)
-Pikkureput
(Näistä kolmesta edellisestä tunnistaa suomalaisen etelän lomakohteessa)
En saa ihottumaa niistä, mutta kauhian raivarin kylläkin, ne hiertää ja kutittaa ja ärsyttää ihan perskeleesti!
typerän näköiset melkein jokaikisella naisella. Pahimmillaan niihin yhdistyy löllyvä römppämaha ja napakoru.
Olen bongannut sellaisen jopa kerran neuvolan odotushuoneessa, kun joku parikymppinen tuore äiti oli tuonut vastasyntyneensä tarkastukseen. Kävi äitiä sääliksi, synnytyksen jälkeen löystynyt mahamakkara roikkui sillee ihqusti paidan ja lantiofarkkujen välistä. Ei tainnut olla hänellä rahaa ostaa parempia vetimiä, ei sitä voi muuten selittää :-(
Minulle on yksi lysti miten muut pukeutuvat, mutta minä läski en ihannevartalossakaan saati nyt pukisi ylleni näitä:
- bolero
- tikkiliivi
- pikkureppu, todellakin
- stringit
- valkoiset leggingsit, tai leggingsit yläosalla, joka ei peitä takamusta
- haaremihousut
- haalarit
- pikeepaita
- olkatoppaukset
- laatikkomainen housupuku
ne ruudulliset Jasser Arafatti huivit ja paksut tuubihuivit möllättynä kaulaan oli vuodenaika mikä tahansa,eikö ne oo hiostavia
sukkahousujen korvikkeena ok vaikka en itse käytä.
Lisäksi nuo epäluonnollisen näköisesti kulutetut strassikoristellut farkut ovat kamalia.
Jenkkihuivit kolmioksi taiteltuna helteellä päähineenä.
Crocsit, Reinot sun muut lipokkaat joita ei ole tarkoitettu kengiksi muussa kuin kotikäytössä.
Siinäpä nuo kamalimmat.
salihousut
pusakka-tyyppiset takit
leggingsit housuina
leopardi- ja muut eläinkuosit
pohkeen paksuimpaan kohtaan päättyvät tantta-hameet
nylon polvisukat hameen kanssa
nilkkasukat hameen ja korkokenkien kanssa
sukat & sandaalit -yhdistelmä
tuulipuku, korkokengät ja käsilaukku -yhdistelmä
nyppyyntynyt neule muualla kuin kotona/mökillä
Pidän usein juuri noita kulutettuja farkkuja jotka hädin tuskin peittää karvotuksen =D onneksi ei ole ylimääräistä(3lasta)! samoin legginsejä tiukan mekon kanssa. ei ole käynyt mielessäkään että olisi pahan näköistä =D
yleensä tätä tajuakaan. Tykätään, kun "perse näyttää niin hyvältä näissä!!!!!", no mutta mikäs siinä, tunnistaapa parturikampaajat ja lähärit helposti :-D
Pidän usein juuri noita kulutettuja farkkuja jotka hädin tuskin peittää karvotuksen =D onneksi ei ole ylimääräistä(3lasta)! samoin legginsejä tiukan mekon kanssa. ei ole käynyt mielessäkään että olisi pahan näköistä =D
Ihan kaikissa käyttötarkoituksissa. Paitsi housujen alla pakkasella.
Bolero yhdistettynä kotelomekkoon. Pastellin väriset jakkupuvut. Jakkupuku ei ole mielestäni juhlavaate vaan työvaate, joka sopii erinomaisen hyvin toimistoon.
Kesällä on eräät häät ja olen ajatellut pukeutua kotelomekkoon ja boleroon :) Mitä suosittelisit sen sijasta? Olen alle 30 v.
Itse pukeudun yleensä hyvin konservatiivisesti ja vaikka itseni päällä en sietäisi ties mitä hömpötyksiä, niin muilla ne voivat kauniilta näyttää, esimerkiksi pillifarkut.
Sopii tietyn mallisille = ei vähänkään tukeville...