Saa nähdä loukkaantuuko anoppi tänä vuonna lahjastaan.
Anoppi loukkaantuu aivan käsittämättömän hölmöistä asioista. Siis muillekin, kuin minulle.
Toissa jouluna annoimme liian huonon lahjan ja anoppi kosti sen sitten antamalla minulle viime vuonna Tolu-pullon lahjaksi.
Kommentit (13)
Mitä oikein sitten annoitte sille anopille? Ja mitä aiotte antaa tänä vuonna?
Niistä on yleensä tykännyt, mutta tuolla kertaa ei sitten kelvannutkaan. Saa nähdä mitähän tänä vuonna keksisi, ehdotuksia? :D
ap
t. Miniä, joka sai anopilta lahjaksi laminoidun BMI-taulukon
t. Miniä, joka sai anopilta lahjaksi laminoidun BMI-taulukon
Onpa ihania anoppeja! Älkää antako mitään. Tai kymppi rahaa, että voi ostaa mieleisensä :D ....Voi kauheeta tolu-pullo ja bmi-taulukko... On kyllä aika sairaita ihmisiä jos on pokkaa tehdä noin! Oiskohan lisää tämmösiä juttuja?
Mulla kuluu niitä paljon, kun ovat niin käteviä käyttää. Meille anoppi antaa aina kaikki ilmaiskrääsät, joita se keräilee pitkin vuotta.
Tuo on jo minusta sairasta. Luin tästä samasta jutusta jo is.n keskustelupalstalla kun paruit sielläkin sitä bmi-taulukkoa. Ja nyt olen täällä bongannut jo monta vuotta tuon saman ulinan joka helvetin anoppiketjusta.
On sinulle mahtanut traumat jäädä. Olisko aika hakea jo apua tähän ongelmaan.
t. Miniä, joka sai anopilta lahjaksi laminoidun BMI-taulukon
Tuo on jo minusta sairasta. Luin tästä samasta jutusta jo is.n keskustelupalstalla kun paruit sielläkin sitä bmi-taulukkoa. Ja nyt olen täällä bongannut jo monta vuotta tuon saman ulinan joka helvetin anoppiketjusta. On sinulle mahtanut traumat jäädä. Olisko aika hakea jo apua tähän ongelmaan.
t. Miniä, joka sai anopilta lahjaksi laminoidun BMI-taulukon
Ja varmasti valittaisin! Onneks sä olet niin vahva ihminen :D
miksi olet niin katkera hauskasta nikistä? Sä tarvitsisit Huumorin alkeet-kirjan Joulupukilta.
Miten sinä jaksat märehtiä tuota katkeruuttasi Tuo on jo minusta sairasta. Luin tästä samasta jutusta jo is.n keskustelupalstalla kun paruit sielläkin sitä bmi-taulukkoa. Ja nyt olen täällä bongannut jo monta vuotta tuon saman ulinan joka helvetin anoppiketjusta.
On sinulle mahtanut traumat jäädä. Olisko aika hakea jo apua tähän ongelmaan.
t. Miniä, joka sai anopilta lahjaksi laminoidun BMI-taulukon
Hemmetin lapselliselta kuulostaa sun anoppisi, joten parasta jättää koko lahja ostamatta ja antaa lahjakortti.
monta kassillista tavaraa lahjaksi ja kaikki on kirpparilta hankittuja koriste-esineitä, pehmoleluja (meille aikuisille oli viime vuonna molemmille omat pehmolelut kirpparilta, toinen pehmoista oli Lambi-pehmo! Lasta ei vielä viime jouluna ollut), tossuja ja villasukkia jne. Joskus voi seassa olla jotain krääsää kaupasta kuten joulukoristeita tms. Tänä jouluna meillä on rahasta todella tiukkaa ja koitin mieheni veljen kautta saada vinkkiä anopille, että voisimme tänä vuonna ottaa lahjakortin vaikka S-Marketiin niilläkin euroilla, jotka laittaa krääsään. Ei kuulemma tykkää antaa lahjakorttia, kun tykkää antaa lahjoja ja paketoida yms yms...
Voi elämä sentään... Taidan varata kirppispöydän heti joulun jälkeen ja laittaa lahjat suoraan sinne, kun ei niillä mitään tee. Viime vuonna heitin niitä pehmoleluja suoraan lahjapapereiden kanssa roskiin kun olivat niin kamalia ja likaisia.
sellaisen ihmisen kanssa, jonka tuo keskenkasvuinen eukko on kasvattanut?
sellaisen ihmisen kanssa, jonka tuo keskenkasvuinen eukko on kasvattanut?
liittyy mitenkään mieheen?? Mulla on todella keskenkasvuinen ja yksinkertainen anoppi, mutta mies on ihana, järkevä ja välillä vähän ajattelematon, mutta semmoinen normaali hyvä mies.
T. Se joka saa kirppistavaraa joululahjaksi
Mitä oikein sitten annoitte sille anopille? Ja mitä aiotte antaa tänä vuonna?