Huomaisiko miehesi heti jos ottaisit olkkarin verhot pois?
Kommentit (13)
Ei varmasti huomaisi. Viime viikolla kysyi että olenko mä tapetoinut yhden seinän kun ei ollu aikasemmin huomannu että meillä oli sen värinen seinä....Ja sama tapetti siinä on ollu koko ajan.
Meidän upeassa kaari-ikkunassa ei ole verhoja, jotta upea näköala näkyy.
Vastauksena siis että JOS voisin ottaa, huomaisi TODELLAKIN! Miksipä ei?
koska on sitä mieltä, että "mitä niillä räteillä ikkunassa tekee kuitenkaan?"
Mies huomaisi verhojen puuttumisen sillä sekunnilla kun tulisi olohuoneeseen, koska a) huoneeseen pääsisi kamalaa päivänvaloa, joka häiritsee telkkarin katsomista ja b) naapurit näkisivät sisälle eikä voisi kuljeksia alushoususillaan. Jos vaihtaisin verhot erilaisiin, ei se mitään huomaisi.
Mutta en tiedä huomaisiko.
Mies vaihtoi kerran autoa ja tuli hakemaan minua töistä. Huomasin vasta myöhemmin, että istun uudessa autossa... nimittäin radio oli vähän erilainen... katsoin sitten auton rekkarin ja totesin jaahas, auto on vaihdettu :)
mä sain naurukohtauksen ku luin näitä. silmät vuotaa vettä. HAHAHAH.
meillä ei huomais, vuoden ollu verhot ikkunassa ja viikko sitte kysy onko verhot ollu tossa koko ajan.
heti huomaisi, ehkä viikon sisällä.
ehkä parin vuoden päästä saattais jotain siitä sanoa
ehkä parin vuoden päästä saattais jotain siitä sanoa
Naapurit töllöttelöö jollei oo verhot kiinni. :D