Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voiko selluliitti lähteä pois?!

Vierailija
04.07.2011 |

Lopetin vuosi sitten e-pillerien käytön. Nyt etsin selluliittiä reisistäni ja huomasin että ihan kuin se olisi hävinnyt!

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
04.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta jos se no ollut sulla vähäistä ja nyt oot ruskettunut ja iho jostain syystä kiinteynyt niin paljon ettei enää näy?



e-pillerit tuskin liittyy asiaan mitenkään, mun selluliittiin ei ainakaan ole vaikuttanut ja pillereitä olen viimeksi syönyt 7 vuotta sitten..



Mulla tosin on aika vaikea tapaus; lihaksia löytyy eikä juuri makkaroita ole; silti selluliittiä reisissä ja peffassa. Ei lähde vaikka lihastreeniä ko. alueille 5xviikossa. :(

Vierailija
2/6 |
04.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsellä lähti ruokavaliomuutoksella, mitä en aiemmin varmasti olisi uskonut, nyt on pakko. :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
04.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minun järkyttävät selluliittireiteni ovat siloittuneet todella paljon pyöräilyharrastukseni myötä.



Puolen vuoden ajan olen pyöräillyt säännöllisesti vähintään 100 km viikossa, eikä selluliittia ole enää paljonkaan jäljellä.

Todella tyytyväinen olen saavuttamaani tulokseen ja samalla linjalla meinaan jatkaa =)

En usko että se kokonaan pois lähtee, riittä että sen saa pidettyä siedettävällä tasolla.

Vierailija
4/6 |
04.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hormonit vaikuttavat ainakin itselläni. Kyllä ainakin pienemmät nestekertymät karisee, jos urheilee ja erityisesti hikoilee. Itse olen melko vähäselluliittinen. On myös osin perinnöllinen ominaisuus kai.

Vierailija
5/6 |
04.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja hänellä ei ole selluliittia. Toisin kuin minulla... :/

Vierailija
6/6 |
04.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kyllä se selluliitti ainakin vähenee, kun lisäät reippaasti aerobista liikuntaa!

juoksu on erittäin tehokasta ja samoin pyöräily, mutta tehoja pitää olla paljoa eli ei pelkkää kävelysauvojen perässävetämistä tai "rasvanpolttosykettä"

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme kuusi