Miten usein rakastelette?
Kiinnostaisi tietää varsinkin pienten lasten vanhemmat. Meillä on yksi puolivuotias lapsi. Rakastellaan ehkä kerran 2 viikossa. Synnytyksen jälkeen ekaa kertaa rakasteltiin ehkä 2 kk synnytyksestä. Mulla leikattiin eppari, tekee pikkasen edelleen kipeetä, mut ei paljoo. Ilm. imetys ja vaivale " omistautuminen" on vähän vieneet mun rakasteluhaluja. Mies rakastelis useemmin, mut ei häntäkään ihan entisellä tahdilla kiinnosta. Mä en oikeen osaa rakastella sillon, jos ei ollenkaan kiinnosta. Kyllä siinä jotenkin pitää olla mukana henkisesti.
Kommentit (5)
vähintään kerran tai kaks viikossa sen jälkeen kun olin toipunut fyysisesti siihen kuntoon synnytyksen jälkeen. nyt lapset 2 ja 4 ja ehtii jo useamminkin.
ehkä juuri tuo mainittu kerran-2 viikossa tai kahdessa. Väsyttää molempia niin perskatisti, että vaikka kuinka panettais koko päivän niin illalla on niin tiltissä ettei enää vaan jaksa. Joskus sen sijaan miehen vapaapäivinä kun hommat jaetaan, niin melkein aina iltaisin, ja joskus jo päikkärien aikaan tulee sekstailtua.
Ennen lapsia rakasteltiin 3-4x/vk, sittemmin vaihdellut puoleen jos toiseen. Välillä toinen halunnut enemmän, välillä toinen. Mielestäni parhaiten menee silloin kun kuunnellaan molempia osapuolia ja rakastellaan silloin kun molempien tekee mieli. Ihminen ei ole kone.
noin kolme kertaa viikossa. välil toki harvemmin..
Ei sitä paljon useammin jaksanut tai innostunut.