Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi vauva huolii pullon vain äidiltä mutta ei isältä? ov

Vierailija
18.01.2011 |

Korvikevauva ja isä syöttänyt ennenkin. Nyt yhhtäkkiä vauva ei huoli pulloa isältä vaan tulee kauhea huuto. Varsinkin illalla huuto on kova. Muuten isä hoitaa vauvaa ja osallistuu ja seurustelee vauvan kanssa.



Päivät isä on tietysti töissä mutta työpäivän jälkeen osallistuu mahdollisimman paljon.



Nytkin hän yrittää syöttää vauvaa ja kova huuto ja puoleen tuntiin ei ole milliäkään mennyt. KÄy sääliksi miehen puolesta, kun tiedän, kuinka paljon hän haluaisi syöttää.



Onko jollain ollut sama ongelma?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vauva on tosin vasta 2,5kk vanha. Voikohan sekin jo vierastaa?

Vierailija
2/3 |
19.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minunkin mielestä. Meillä tyttö jo 10 kk ja ei vieläkään huoli pulloa muuta kuin äidiltä. Tietysti oon imettänyt häntä vielä..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
18.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minkä ikäinen vaavi on? Yleensä vierastaminen alkaa tuossa (muistaakseni 7 ->) iässä ja oman isänkin 'vierastaminen' on ihan normaalia :) vaikka tuo kurjaa onkin. Menee pois ajan kanssa pikkuhiljaa. Kyllä meillä muksut ovat vierastaneet, muuten vain 'karsastaneet' tms. isää tai äitiä vuorotellen - ja ihan ilman 'syytä'. Tsemppiä

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi neljä