Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Alatiesynnytyksestä (ov)

Vierailija
25.02.2011 |

Tää saattaa olla vaikea uskoa mut mun pikkusisko yksinkertaisesti kieltäytyi synnyttämästä, ellei saa sektiota.

Pelkopolia ei täälläpäin ole eikä kenelläkään neuvolassa ollut aikaa paneutua keskustelemaan siskon kanssa vaihtoehdoista vaikka se jankutti siitä jankuttamasta päästyään. Sairaalassa sano sitten että ihan sama vaikka olis mitkä supistukset, ei synnytä ellei saa sektiota ja sitten saavat kuolla sekä vauva että hän eikä horjunu kannastaan vaikka miehensäkin suurinpiirtein polvillaan rukoili.

Paikalle haettiin joku kallonkutistaja joka siskon kanssa keskusteltuaan suositteli tai oikeestaan määräs että parempi kun lääkärit ottaa lusikan kauniisti käteen ja tekee sektion.

Että kyllä sen näköjään saa, kun on vaan tarpeeksi tiukkana.

Mua pelotti että mitä seurauksia episodista on, että joutuuko sisko jotenkin viranomaisten tarkkailuun tai jotain mut vauvakin on 1 vuoden eikä siitä mitään seurannut.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
25.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Missään ei tehdä sektioita tuolla perusteella.

Terveisiä Porvoosta.

Vierailija
2/2 |
25.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ulos tulee vaikka äiti kuinka ei haluaisi synnyttää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme yksi