Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vinkkejä helpon peltileivän tms. tekemiseen?

Vierailija
24.02.2011 |

Mulla on sellainen resepti, johon tulee maitoa, kaurahiutaleita, leivinjauhetta, jauhoja, sulatettua voita, suolaa. Päälle vähän juustoraastetta. Ainekset sekoitetaan kipossa ja lätkäistään pellille, eikä tarvitse sotkea käsiään - jee! :)



Onko jotain vinkkejä muista reseptipohjista? Tuo on tosi hyvä sellaisenaan, ja halpaakin kuin mikä, mutta vaihtelu olisi kivaa. Olen laittanut sekaan seesamin- ja auringonkukansiemeniä ja ne ovat toimineet hyvin. Nuo kaurahiutaleet vain eivät ihan kaiken kanssa sovi, esim. oliiveja kokeilin kerran ja yäks vaan.



Löytyykö jotain hyviä reseptejä tai hakusanoja, joilla voisin googlettaa? Haussa siis tosi yksinkertainen pohja, jonka voi vain sekoittaa jollain kauhalla kipossa ja kaataa pellille.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan neljä