Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Leikkiikö ala-asteikäiset tytöt? Mitä senikäiset tekevät - mikä olisi hyvä lahja?

Vierailija
08.11.2010 |

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
08.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oma tyttö on nyt 5 lk ja leikkii vielä täyttä häkää. Luokkakavereina tyttöjä, jotka on jo niin "teinejä". että...poikakaveria ja meikkiä yms.

Vierailija
2/4 |
08.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Omaa eskari-ikäistä kiinnostavat vain eläimet ja eläinleikit, barbiet ja brätsit yms eivät ole koskaan olleet mieleisiä leluja.



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
08.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

minusta on ihan lapsikohtaista mikä kiinnostaa. Ei meilläkään ole ikinä bratzeillä leikitty, mutta hevoset ovat in... Ja tarvittaessa mahtavat leikit saadaan aikaan vaikka sohvatyynyitä ja duploista :). Vähemmän meillä lapset leluilla leikkivät, tai ainakaan niin kuin niillä "pitäisi" leikkiä. Moni lelu on löytänyt ihan uuden käyttötarkoituksen. Muuta vinkkiä en osaa antaa, kuin että kysele mieltymyksiä. Tai sitten jotain "yleispätevää" kuten vihkoja, kyniä, askartlutarvikkeita jne. Niille useimmat keksivät käyttöä.

Omaa eskari-ikäistä kiinnostavat vain eläimet ja eläinleikit, barbiet ja brätsit yms eivät ole koskaan olleet mieleisiä leluja. ap

Vierailija
4/4 |
08.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta pitää myös askartelutarvikkeista, helmistä, värityskuvista (joissa piirretään tai askarrellaan malleille vaatteita), lauta- ja konsolipeleistä, musiikista, elokuvista, Aku Ankka -kirjoista jne. Uskoisin että isommatkin koululaiset vielä noista tykkäävät.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi kaksi