Mitä ET olisi valmis tarjoilemaan vieraillesi ruoaksi?
Miksi?
Minä en tarjoaisi lihaa, sillä en halua rahoittaa kyseistä toimintaa.
Kommentit (20)
imperatiivi EI.
Sana on kirjoitettu isolla, jotta se erottuisi tekstistä olennaisena.
Etkö osannut tehdä johtopäätöstä edes toisten vastausten perusteella?
googlettelepa vaikka, niin selviää..
Puhekielen kirjoitusmuoto "ruuaksi" on yleistynyt ja kelpaa nykyisin myös.
Syön kyllä niitä itse silloin tällöin mutta ne eivät sovi mielestäni vierastarjoiluun. Sen sijaan puolieineksiä voin hyvin tarjota eli niistä itsetehtyjä ruokalajeja.
Mitähän muuta en tarjoaisi? No varmaan mitään sellaista jonka valmistusta en hallitse. Turha tarjota "hienoa" ateriaa jos ei osaa valmistaa sitä hyvin.
Boikottipuolella on ainoastaan Israel eli israelilaisia ruokavalmisteita/hedelmiä/vihanneksia jne en osta.
... varmaan jotain avaruussafkaa. Ja olutta, siitähän se tykkäsi.
Me ei myöskään osteta mitään mikä on tullut Israelista tai Kiinasta.
Ap.
... varmaan jotain avaruussafkaa. Ja olutta, siitähän se tykkäsi.
Mutta itsetehdyistä en ikinä, ikinä, _ikinä_ tarjoa kenellekään voileipäkakkua. Hyi.
Ja sitten ET:n kuva tarjoilemassa safkaa pitkine " phoned home" -sormineen.
eheeeheeeee...
Mä oon niin tyhmä!
Kuinka mä en tajunnu? Avaruusruokaa ja kaikkee, mutta mä vaan täällä tosissani kirjotan :D
T. Idiootti ap.
Ps. Kuinka urpo voi olla. Olen kyllä yrittänyt B-vitamiinini syödä :)
Sitä muslimien lihaa.
i'm going to diee =DDD
voi jeezuz.
emmiekään muslimien lihaa söis tai muidenkaan ihmisten, mut sitä halalia ja mitä lie kosheria voin syödä... en jaksa boikotoida mitän, kun on aika lailla marginaalissa kaikki terroristit ja aktivistit jne maapallolla. vaik onhan sitä väärinkäytöstä ja kyseenalaista toimintaa siellä täällä.
nuudelit ja riisi ois pannassa ja sit hampurilaiset ja pizza ja KFC ja kaalikeitto ja blinit, sais syödä vaan haggista yöööks. ja sitä en tarjoais ees vieraille.
Enpä nyt äkkiseltään keksi mitään ruokaa, mitä en tarjoaisi. Ehkä sellaista, mitä en osaisi valmistaa.