Mitä kautta edullinen päivätukholmassa -risteily?
Hei,
meillä on rahat vähissä, toinen pienellä palkalla ja toinen kotihoidon tuella, mutta haluaisin tehdä tuommoisen pienen kesälomapiipahduksen ulkomailla :) Mitä kautta niitä halpoja hyttejä saa, mutta kuitenkin olis kiva että suht. siistejä, kun on vauva ja 4v messissä. Rahaa vois koko reissuun käyttää ehkä max 400... Onko täällä ees porukkaa joka risteilee?
Kommentit (4)
kuin helsingistä. En osaa sanoa onko siljalla ja viking linella hintaeroa.
Liity Viking Linen clubi asiakkaaksi ja tilaa sähköpostiin tarjoukirje. Siellä on koko ajan tosi edullisesti 'punaisia lähtöjä' eli äkkilähtöjä, jos pystyy lähtemään lyhyellä varoitusajalla.
Juuri oltiin Mariellalla B-hytissä, maksoi 50e. Ei mielestäni kallista.
Siljan "päivä Tukholmassa"-risteilyjä ja Ikaalisten matkatoimistolla oli 4 hengen hytit vissiin kaikissa luokissa A,B ja C alle 200 €/hytti. Esim. Siljan sivuilla olisi ollut jotain 400 €.
Itse ostin viimeksi kolmellakympillä risteilyn, pikkaisen parempaan hyttiin: vähän isompi, parisänky ym. ei nyt mikään sviitti mutta peruskoppia parempi.
Kannattaa myös kysellä tutuilta, monilla on usein lahjakortteja, joista luopuvat halvalla jos eivät ehdi käyttää. Niitä saa töiden kautta ym.
Me risteilemme silloin tällöin. Tykkään käydä Tukholmassa museoissa, syömässä ja kaupoissakin. Ja lapset viihtyvät laivalla ja siellä on helppoa.