Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko ketään joka joutunut luopumaan koirasta lapsen tulon jälkeen

Vierailija
06.07.2006 |

???



Meillä iso ongelma. Koira kiltti, terve ja mukava. Mut pissaa jatkuvasti sisälle, parkettimme on jo aivan pilalla eikä mattoja voi pitää lattialla. lisäksi sitä on asiasta toruttu jo niin paljn et viettää suurimman osan ajasta sängyn alla. Käy koiraa sääliksi, vaikka koskaan emme sitä ole fyysisesti satuttaneet.



Vauva lähtee kohta ryömimään ja olemme ajatelleet sijoittaa koiran (kohta 2-vuotias) uuteen kotiin. Olemmeko julmia?? Miten tästä selviää??

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
06.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä pissaili kun tuli esikoinen. Pissailu varsinkin öisin kesti puoli vuotta. Välillä oli keittiössä jopa kakat. Se oli rasittavaa ja meinasin laittaa koiran pois mutta sen sijaan yritimme antaa sille kahdenkeskistä aikaa joka tehosi. Nyt lapsi jo 3,5 vuotta ja koira on sen hyvä kaveri. Koira kaipaa lapsia tosi paljon kun ovat poissa. Onneksi emme luopuneet vaikka välillä oli rankkaa.

Vierailija
2/2 |
06.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

meillä alkoi kans pissaamaa öisin esikoisen synnyttyä ja nyt sit taas kun uusi vauva syntyi. Olen ihan hermo tiukalla! Enempää aikaakaan ei koiralle voi antaa, kun mies aloitti uudessa työpaikassa ja työajat on tosi hankalat koiran " aktiviteettien" kannalta. olen melkeinpä yksin lasten ja koiran kaa päivät. Ainoa hyvä puoli on, että me saatiin oma piha, jossa koira voi juosta vapaana:) Aattelin jo, että viedään (kalliille, mutta tosi hyvälle) koirapsykologille/kouluttajalle, joka ohjastais mitä meidän pitää nyt tehdä..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla